Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 24 Qershor 2021
Turqia ka investuar 1.1 miliardë dollarë në KosovëE Mërkurë 30 Maj 2012 19:32Turqia ka investuar 1.1 miliardë dollarë në Kosovë nga $ 15 miliardët e investimeve jashtë vendit, tha dje Ministri i Ekonomisë Zafer Caglayan, pas një takimi me zëvendës kryeministren dhe ministren e MTI-së Mimoza Kusari Lila.më shumë
Delegacioni i afaristëve nga Salihli në KosovëDelegacioni 50 anëtarësh nga Turqia (Manisa-Salihli), më 31 maj vjen në vizitë treditëshe...më shumë
Kroacia do të mbështesë Kosovën edhe në të ardhmenMinistri i Infrastrukturës Fehmi Mujota, priti dje në një takim ministrin e Ndërtimit dhe...më shumë
Konferencë për investimet e diasporës në Bursa të TurqisëE organizuar nga Ministria Diasporës ne Partneritet me Ministrin e Punëve te Jashtme të Kosovës,...më shumë
Privatizimet e mëdha në duar të ndërkombëtarëveKompanitë kryesore të Kosovës do të privatizohen me involvimin në proces të...më shumë
Kosova ka nevojë për investimeDeputetja e Kuvendit të Kosovës Mufera Sinik ka vlerësuar se takimet me anëtarët e Odës...më shumë
Të martën në Stamboll PTK-ja u prezantohet investitorëveMinistria e Zhvillimit Ekonomike (MZHE), ka njoftuar se të martën në Stamboll, do të organizohet...më shumë
Brenda vitit 220 milionë euro për thirrje telefonikeKosovarët nuk po i kap kriza ekonomike. Shpenzimet vazhdojnë t’i rrisin. Kjo tregohet edhe në...më shumë
BE-ja 1.6 milion euro për punësim nëpër komunatZyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka dhënë grante në vlerë prej 1.6 milion eurosh...më shumë
British Airways braktis KosovënKosova ka humbur gjigantin anglez dhe botëror të aviacionit "British Airways" (BA), i cili sipas gazetës...më shumë
Suat Albayrak, kreu i ri i OTKT-së Oda Tregtare Kosovaro Turke (OTKT) zgjodhi kryetarin e ri.më shumë
Kontesti i transmisionit të energjisë, peng i bisedimeve Kosovë-SerbiBisedimet në mes të Kosovës dhe Serbisë, të cilat kishin filluar vitin e kaluar, nuk kanë...më shumë
Ministri Beqaj mori pjesë në takimin BERZH-itMinistri i Zhvillimit Ekonomik (MZHE) Besim Beqaj, si përfaqësues i Republikës së Kosovës,...më shumë