Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 13 Qershor 2021
Kusari – Lila: Sektori privat mbetet çelësi i zhvillimit ekonomikE Premte 18 Maj 2012 10:03“Si Ministri e Tregtisë dhe Industrisë jemi zotuar se do të përmirësojmë ambientin e të bërit biznes në Kosovë, prandaj do të eliminojmë çdo pengesë të paraqitur në këto reforma” Këto fjalë i bëri të ditur zv.kryeministrja dhe ministrja e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari – Lila, në panairin e 11 ndërkombëtar ‘’Ekspokos’’, i cili filloi sot.më shumë
Afaristët nga Yalova ftohen për të investuar në KosovëDeputetët e KDTP-së nga Kosova,Fikrim Damka dhe Mufera Shinik kanë vizituar qytetin e Yalovas në...më shumë
Kosova treg i përshtatshëm për bizneset kroate e sllovene Kosova është treg i përshtatshëm për bizneset nga Kroacia dhe Sllovenia. këto komete u...më shumë
Banka Botërore jep 36.5 milionë euro për punësimMinistri i Financave i Republikës së Kosovës, Bedri Hamza, dhe menaxheri i Bankës Botërore...më shumë
Pezullohen punimet në autostradën Vërmicë-MerdarKompania Bechtel Enka ka pezulluar punimet në autostradën Vërmicë-Merdarë. Shkak për...më shumë
Kosova dhe Izmiri do të thellojnë miqësinë në EXPODeputetja e Kuvendit të Kosovës, Müferra Şinik bashkë me një delegacion të...më shumë
Edhe vjet Kosova shpenzoi më shumë se morriShpenzimet e buxhetit të bëra nga Qeveria dhe institucionet e tjera shtetërore për vitin 2011,...më shumë
Unë s’kam fajI pranon shkeljet që janë bërë në tenderët e Ministrisë së Infrastrukturës,...më shumë
FMN 5 milionë euro për KosovënMarrëveshja Stand By në mes Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe FMN-së e...më shumë
Lehtësime për investitorët turqShoqata e Afaristëve të Kosovës ngadalë po ecën drejt organizimit edhe në Turqi. Pas...më shumë
Rritet borxhi i jashtëm i KosovësBorxhi i jashtëm i Kosovës ka arritur në vlerën prej 1 miliard e 426 eurosh në fund të...më shumë
Asgjësohen 26 tonë mish të importuar me dokumente të falsifikuarAgjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë ne bashkëpunim me Doganat e Kosovës sot ka bërë...më shumë
BB i ndau Kosovës 23 milionë euro për projektet e zhvillimitKosovës i janë ndarë 23 milionë euro për projektet e zhvillimit. Ky grand është...më shumë