Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Shtator 2021
Rreth 680 milionë euro borxhe u falen qytetarëveE Mërkurë 03 Qershor 2015 10:58Rreth 680 milionë euro vlerësohet të jetë borxhi i falur publik për personat fizik dhe juridik në Kosovë deri më 31 dhjetor të vitit 2008.më shumë
Kosova me reforma edhe në financaKryeministri i vendit, Isa Mustafa në një postim në llogarinë e tij në rrjetin social Facebook...më shumë
FMN interesohet për projektin e BrezovicësMinistrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, priti në takim përfaqësuesit e Fondit...më shumë
FMN e përkushtuar për zgjerimin e marrëdhënieve me KosovënMinistri i Financave Avdullah Hoti ka pritur sot në takim zëvendësdrejtorin menaxhues të Fondit...më shumë
Të rinjtë kosovarë aftësohen profesionalisht në AntalyaPërfaqësuesit e shoqatës së afaristëve “Esnaf” nga Prizreni kanë pritur në...më shumë
Biznesmenë turq të interesuar për investime në KosovëMinistrja e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami, takoi të premten një grup biznesmenësh...më shumë
Biznesmenë turq interesohen për lehtësi investimesh në DukagjinPërfaqësues biznesesh nga Turqia dhe nga Zvicra, të mbledhur nën ombrellat e shoqatave turke...më shumë
Vushtrri, TIKA ndihmon blegtorët Fermerët vushtrrias, prodhues të qumështit janë ndihmuar me pajisje për ngritjen e...më shumë
Biznesmenët nga Turqia interesohen për GjakovënKryetarja e Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari-Lila, ka pritur sot për vizitë një...më shumë
Borxhi i Kosovës, mbi 1.73 miliard euroBorxhi i jashtëm bruto i Kosovës, i cili përfshin borxhin publik dhe borxhin privat, në fund të...më shumë
70% e të rinjve në Kosovë janë të papunëPërfaqësues të shoqërisë civile nga Kosova dhe vende të tjera të rajonit janë...më shumë
Instituti Limak përkrah studentët kosovarëAeroporti Ndërkombëtarë i Prishtinës “Adem Jashari” po kalon kufijtë e vendit, duke...më shumë
Hapet panairi i produkteve vendëse dhe "Shoping fest"-iShoqata e zejtarëve dhe afaristëve "Esnaf" nga Prizreni të premten ka bërë hapjen e Panairit IV...më shumë