Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 24 Qershor 2021
Deficiti tregtar i Kosovës arrin 2 miliardë e 166 milionë euroE Hënë 13 Shkurt 2012 12:59Shkëmbimet tregtare të Kosovës me vendet e tjera kanë shënuar një rekord të ri gjatë vitit 2011. Një rekord që është negativ për Kosovën, pasi bilanci në mes të eksportit dhe importit, që njihet si deficiti tregtar, është thelluar edhe më shumë. Gjatë 12 muajve të vitit 2011, deficiti tregtar i Kosovës ka qenë 2 miliardë e 166 milionë euro. më shumë
Brezovicë, kapacitete për 10 mijë turistë, hapen 3 mijë vende puneZyra e BE-së në Kosovë e prezantoi masterplanin, i cili do të shërbejë si plan për...më shumë
Këshillat milionësheKëshilltarët e transaksionit Qeverisë se Kosovës po i kushtojnë miliona euro. Prej që ka...më shumë
Punëtorëve të PTK-së u ulen pagatPunëtorët e PTK-së kanë marrë lajme të këqija sot pasdite nga menaxhmenti i...më shumë
Turqia mes partnerëve kryesor investiv të KosovësNë një darkë tradicionale të organizuar nga Oda Tregtare Kosovaro-Turke në kryeqytetin e...më shumë
Sindikata e PTK-së kundër uljes së pagaveFSP e PTK-së kundërshton planifikimin e ministrit Besim Beqaj për uljen e pagave në PTK....më shumë
Konferenca për Brezovicën, më 6 shkurtZyrtarët komunalë të Shtërpcës kanë bërë të ditur se konferenca finale...më shumë
Brezovica me qendër të re skijimiNjë studim i madh realizuar nga një prej ndërtuesve kryesorë të qendrave të skijimit...më shumë
Kosova afër anëtarësimit në BERZH Kosova së shpejti mund të jetë pjesë e Bankës Evropiane për Rindërtim e Zhvillim,...më shumë
Mocioni për tregti të lirë me Serbinë po zbatohetMocioni për tregti të lirë me Serbinë është duke u zbatuar, ka thënë sot...më shumë
Qeveria merr 10 milionë euro hua, me kamatë 3.51 për qindQeveria e Kosovës ka marrë 10 milionë eurot e para hua nga sektori publik nëpërmjet shitjes...më shumë
Çmimet e konsumit 7.3 për qind më të shtrenjta Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) gjegjësisht Departamenti i Statistikave Ekonomike dhe Llogarive...më shumë
Beqaj fton biznesmenët turq të fokusohen në aktivitete prodhueseMinistri i Zhvillimit Ekonomik, Besim Beqaj ka pritur sot një delegacion biznesmenësh nga Turqia, të...më shumë