Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 25 Shtator 2021
Rreth 1.9 miliard euro, jashtë KosovësE Hënë 20 Prill 2015 12:40Kosova vazhdimisht kërkon donacione dhe investime të huaja, kurse vetë institucionet e Kosovës kanë rreth 1.9 miliard euro, të cilat mbahen në tregjet financiare ndërkombëtare. më shumë
Goldstein: Strategjia e BB për Kosovën synon rritjen ekonomike Strategjia e Bankës Botërore në Kosovë është që të fokusohet tek kthimi i...më shumë
Banka Botërore kushtëzon për projektin “Kosova e Re”Banka Botërore i ka vënë disa kushte para se të marrë një vendim për përkrahje...më shumë
BERZH e interesuar për aksione në PTKPër modernizimin e Postës dhe Telekomit të Kosovës (PTK), Banka Evropiane për Rindërtim...më shumë
Prizren, organizohet Festivali i ShopingutPër herë të parë në Prizren do të organizohet festivali i Shopingut, me ç’rast...më shumë
Rritet fukarallëkuKosova vazhdon të përballet me nivel të lartë të varfërisë. Sipas të...më shumë
Haziri, takime të shumta në TurqiKryetari i Komunës së Gjilanit Lutfi Haziri, i shoqëruar nga nënkryetari Rexhep Kadriu po...më shumë
Energjia elektrike prej korrikut 8 % më lirëEnergjia elektrike nuk do të shtrenjtohet nga data 1 prill. E nëse Kuvendi i Republikës e miraton ligjin...më shumë
Bizneset austriake: Situata e biznesit në Kosovë jo e kënaqshmeMë shumë se gjysma e bizneseve austriake në Kosovë e vlerësojnë situatën e biznesit...më shumë
Posta, 4.3 milionë humbje gjatë vitit 2014Posta e Kosovës (PK) e ka mbyllur vitin me hiç më pak se 4 milionë e 353 mijë euro humbje...më shumë
Paraja publike po keqmenaxhohetAgjencitë buxhetore në Kosovë po kritikohen nga organizatat financiare dhe nga ekspertë të...më shumë
MBPZHR-ja dhe Banka Botërore do të vazhdojnë bashkëpunimin në fushën e bujqësisëMinistri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Memli Krasniqi ka pritur sot në një...më shumë
Veseli kërkon ndihmën e FMN-së për reformat ekonomikeKryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur shefin e Misionit të Fondit Monetar...më shumë