Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 02 Gusht 2021
Vendorë e ndërkombëtarë përurojnë Sinalcon në VrellëE Hënë 15 Gusht 2011 09:35Të dielën pasdite, në Vrellë të Istogut është bërë përurimi i fabrikës së pijeve Sinalco" me kapacitet prej 30 mijë litrash në orë, ndërsa për fillim aty kanë gjetur punë 40 punëtorë.më shumë
Kosova pa asnjë produkt serb prej 3 javëshTre javë që nga zbatimi i masave të reciprocitetit, autoritetet përgjegjëse nuk kanë...më shumë
Bullgaria mbështet Kosovën lidhur me reciprocitetinZëvendëskryeministrja, njëherësh ministre e Tregtisë dhe Industrisë, Mimoza Kusari-Lila,...më shumë
Mallrat serbe po zëvendësohen pa problemeProcesi i zëvendësimit të mallrave me origjinë serbe me mallra tjera po zhvillohet pa ndonjë...më shumë
Inspektorët në gjah për mallrat nga Serbia Inspektorët e tregtisë fillojnë të martën aksionin për kontrollin e zbatimit të...më shumë
Ramazani me çmime të fryraNë gjithë botën gjatë festave respektohet konsumatori dhe ulen çmimet, kurse në...më shumë
Prodhimet e Maqedonisë po vërshojnë drejt Kosovës Kompanitë prodhuese dhe të distribuimit në Shkup bëjnë të ditur se janë shtuar...më shumë
BE jep 1.4 mil Zyra Ndërlidhëse e Komisionit Evropian ka ndarë grantet për 19 projektpropozime të komunave...më shumë
2.6 milionë në muajVendimi qeverisë për doganim të veturave edhe më të vjetra se 8 vjet i ka sjellë buxhetit...më shumë
Banka Botërore 4.5 milionë euro për KosovënBanka Botërore ka ndarë 4.5 milion euro kredi për Kosovën, në kuadër të projektit...më shumë
FMN: Kosova duhet të përqendrohet në industri dhe tregtiPër ta kontrolluar papunësinë, Kosova ka nevojë ta ulë deficitin dhe të mbështetet...më shumë
Banka Kombëtare Tregtare (BKT) vazhdon ritmin e rritjesBanka Kombëtare Tregtare inauguroi degën e saj më të re në Mitrovicë, të martën...më shumë
Shqyrtohen mundësitë për zëvendësimin e produkteve serbe me ato turkePërfaqësues të Qeverisë së Kosovës janë takuar me zyrtarët e Odës Tregtare...më shumë