Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Premte, 14 Maj 2021

Kosova kundër botës: Nafta vetëm këtu nuk lirohet

E Premte 14 Gusht 2015 14:39

Ka më shumë se një javë që çmimi i naftës ka rënë për 25 për qind më lirë sesa para një muaji.

Në bursat ndërkombëtare është shënuar lëvizje nga 67 dollarë për një barel, në 43.49, njofton Klan Kosova.

Ulja tillë e çmimit të naftës për ekonomistin Muhamet Sadiku, është fenomen i rrallë. Sipas tij, një ulje e tillë do të duhej të manifestohej edhe në Kosovë.

Por, tregu Kosovarë duket të jetë imun ndaj kësaj lëvizje në bursat ndërkombëtare. Një litër naftë vazhdon të shitet nga 1.07 deri në 1.10 euro.

Kryetari i shoqatës së naftëtarëve të Kosovës thotë se për shkak të rezervave që kanë, nuk mund të ulin çmimet menjëherë! /Klan Kosova/

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.