Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 22 Janar 2022
‘Ekspozita “Jeta e përbashkët në Prizren” hapet sot në Qendrën Kulturore Turke në PrizrenE Marte 29 Shtator 2015 11:14Ekspozita me temë “Jeta e përbashkët në Prizren” e piktorit prizrenas Besim Danjolli është dot po takohet me artdashësit. Pikturat që marrin pjesë në ekspozitë janë duke pasqyruar jetën e përbashkët të grupeve etnike e fetare të cilët kanë jetuar gjatë periudhës osmane në Prizren.më shumë
Kultura turke zbret në Prizren nëpërmjet 'Karvani i Ballkanit'Në kuadër të projektit i cili ka për qëllim ta promovojë kulturën turke në...më shumë
Teatri turk shënoi 80 vjetorinTeatri turk në Prizren ka shënuar 80 vjetorin e veprimtarisë me një ceremoni të mbajtur në...më shumë
‘Mysafir’-ët sjellin qeshje dhe vajNë kuadër të manifestimeve për shënimin e 80 vjetorit të teatrit turk të Prizrenit,...më shumë
Teatri i Konyas më 4 dhe 5 shtator në PrizrenNë kuadër të manifestimeve për shënimin e 80 vjetorit të teatrit turk të Prizrenit...më shumë
Në Prizren do të shënohet 80 vjetori i teatrit turkNga 4 deri më 6 shtatori në Prizren do të shënohet 80 vjetori i teatrit turk. më shumë
Nga sonte në Prizren shfaqet filmi 'Son Mektup'Premiera e filmit "Son Mektup" jepet sonte në ora 19:30 në Dokukino, Prizren‬. më shumë
Premiera e filmit horror turk të Kosovës zgjon interesim të madhPremiera e filmit horror turk të Kosovës “Silenter”, e realizuar nga kandidati për regji, Caner...më shumë
Artisti Gani Sunduri me medalje te artë nga BullgariaArtisti Gani Sunduri me medalje te artë nga Bullgaria dhe prezanton karikaturën Kosovar në Silivri...më shumë
”DokuFesti” me rekorde të rejaDrejtuesit e festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtër "DokuFest" kanë...më shumë
Mustafa: Seminari, ambasador i komunikimit kulturor të Kosovës me botënKa nisur sot në Prishtinë Seminari Ndërkombëtar i Albanologjisë, në të cilin po...më shumë
Dokufestin në Prizren e ndoqi edhe presidentja JahjagaPresidentja e Republikës, Atifete Jahjaga mori pjesë në përmbylljen dhe ndarjen e çmimeve...më shumë
Muzeu i Kosovës organizon ekspozitë mobile në PrishtinëMuzeu i Kosovës ka filluar që nga 23 Korriku të mbaj një ekspozitë mobile në sheshin...më shumë