Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Qershor 2020
Shfaqja me kukulla mahnit fëmijët E Premte 06 Qershor 2014 07:04Edicioni i 12-të i festivalit ndërkombëtar "Zgjimi me Art" po vazhdon me aktivitete. Në kuadër të këtij organizimi, shfaqja me kukulla ka mahnitur fëmijët. më shumë
Kori i Grave turke paraqitet me një koncertNë kuadër të edicionit të 12-të të festivalit "Zgjimi me Art" Kori i Grave turke të...më shumë
Diskutim për praninë e Yunus Emre's në BallkanNë kuadër të ediconit të 12-të të festivalit "Zgjimi me Art" në Tiranë të...më shumë
Festë muzikore nga Alush NushNë kuadër të edicionit të 12-të të festivalit "Zgjimi me Art" në QKT Yunus Emre...më shumë
Mbrëmje me entuziazëm artistik Edicioni i 12-të i festivalit ndërkombëtar "Zgjimi me Art" ka nisur mbrëmë me dy ekspozita,...më shumë
Diskutim mbi rëndësinë dhe rolin e muzikës turke të BallkanitNë kuadër të edicionit të 12-të të festivalit "Zgjimi me Art" në QKT Yunus Emre...më shumë
Mevlana Idrizi në PrishtinëEmri i njohur i letërsisë turke për fëmijë, Mevlana Idriz, më 27 maj 2014 do të...më shumë
Anulohet festivali i 19 majit Për shkak të tragjedisë në Soma të Turqisë është anuluar festivali i rinisë...më shumë
Mbrëmje e letërsisë dhe muzikës turke të BallkanitNë Qendrën Kulturore Turke "Yunus Emre" në Prizren është organizuar mbrëmje e...më shumë
Presidentja Atifete Jahjaga priti ambasadorin e LetonisëPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga, priti sot në takim ambasadorin e...më shumë
Prezantohen revistat e Ballkanit Në Prizren në kuadër të takimit të III-të të poetëve turq të Ballkanit,...më shumë
Ka filluar takimi i III-të i poetëve turq të BallkanitNë Prizren sot ka filluar takimi i III-të i poetëve turq të Ballkanit, që organizohet nga...më shumë
U botua libri i ri i Zeynel BeksacitGjatë këtyre ditëve është botuar libri i ri me poezi i Zeynel Beksacit i titulluar...më shumë

Kategoritë