Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 16 Janar 2021
DokuFest vazhdon me aktiviteteE Mërkurë 12 Gusht 2015 19:53Sot u mbajt konferenca e katërt në kuadër të edicionit të XIV të Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër “DokuFest”.më shumë
Mustafa premtoi përkrahje për DokuFestinKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka vizituar sot Festivalin Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar...më shumë
Baymak përfaqëson Kosovën në takimin e TURKSOY-itNjë bashkëpunim ndërmjet TÜRKSOY dhe Komunës së Aksarayit ka mundësuar takimin e...më shumë
Ekspozitë rreth trashëgimisë kulturore dhe fetare në KosovëMisioni i OSBE-së ka hapur në Prizren një ekspozitë me fotografi që paraqesin vende të...më shumë
'DokuFest-i' e kthen Prizrenin në qendër kinematografikeNë Prizren ka filluar edicioni i 14 i ngjarjes më të madhe kulturore Dokufest.më shumë
Në MKRS derisa ta përmbush mandatinMinistri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, ka bërë me dije se disa grupe punuese të...më shumë
Nis edicioni i 11-të i festivalit të karikaturës në PrizrenShoqata e strip artistëve kosovarë “Xhennetcomics”, do të organizojë në Prizren...më shumë
Akademia Verore e Muzikës nis me koncert në PrishtinëEdicioni i katërt i Akademisë Verore të Muzikës Evropiane në Kosovë, nis në...më shumë
Mauna e TIKA-s madhështon atmosferën e Ramazanit në PrizrenBashkëpunimi i TIKA-s dhe shoqatës Mussed në kuadër të projektit për takimet kulturore...më shumë
Flamur Kasami përfaqëson Kosovën në TurqiMë 6 korrik në Xhaminë e Sulltan Ahmetit (Blue Mosque) në Stamboll ka filluar “Gara...më shumë
Hapet gara e fotografisë më të mirë në bujqësi #TokaJoneMinistria e Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural hap garën për fotografitë me...më shumë
Mamusha mbulon me atmosferë të mirë Kızılcahamam’inNë kuadër të muajit të Ramazanit, Mamusha ka realizuar program folklorik në Ankara, në...më shumë
Shfaqje e re nga teatri 'Kısa Devre' Shfaqja e re 'Beren ve Luthien' e përgatitur nga teatri 'Kısa Devre' ka përjetuar premierën të...më shumë

Kategoritë