Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 16 Janar 2021
Çezmën e restauron TIKAE Mërkurë 16 Prill 2014 12:35Më në fund çezma qindravjeçare në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë ka nisur të restaurohet. I vetmi simbol i çarshisë së vjetër të kryeqytetit kosovar në këtë pjesë, do të konservohet nga organizata qeveritare turke TIKA.më shumë
23 prilli shënohet në 6 qytete të Turqisë 23 prilli - Festa memoriale e turqve të Kosovës do të shënohet edhe në gjashtë qytete...më shumë
Turkish Jazz Week nis më 17 prillEdicioni i tretë i “Turkish Jazz Week”, do të nis më 17 dhe do të mbyllet më 19...më shumë
Java e aktivitetit të Bibliotekës të Forumit Rinor të KDTP-sëMes datave 24-31 Mars 2014 Forumi Rinor i KDTP-së (Partia Demokratike Turke e Kosovës) ka realizuar javën...më shumë
Tingujt orientalë veçuan interpretimin e harpistes Pancaroglu Harpistja turke Sirin Pancaroglu ka dëshmuar para publikut vendas epitetin e saj si njëra ndër harpistet...më shumë
Ekspozita "Gjurmët e kohës" ngjall interesimin e publikutEkspozita personale e fotografisë e titulluar "Gjurmët e kohës" është hapur mbrëmë...më shumë
Heroi shfaqet edhe në PrizrenMe 26 Mars në ora 20:30 në Dokukino, filmi “HEROI” me regji të regjisorit Prizrenas Luan...më shumë
Kritiku letrar Ymer Lekesiz në PrishtinëQendra Kulturore Turke Yunus Emre në Prishtinë ka realizuar një diskutim me kritikun letrar nga Turqia,...më shumë
Ymer Lekesiz të mërkurën në Prishtinë Kritiku letrar nga Turqia, Ymer Lekesiz të mërkurën me fillim nga ora 17:00 do të mbaj një...më shumë
Ekspozita A Balkan Tale në MamushëOJQ EC Ma Ndryshe dhe Komuna e Mamushës organizojnë ekspozitën “A Balkan Tale” që mbahet...më shumë
Për 8 mars aktivitete të ndryshme nga KDTP dhe KTAP Me rastin e shënimit të 8 marsit - Ditës ndërkombëtare të Gruas, në Prizren...më shumë
Teatri Kombëtar i Konya-s më 11 dhe 12 mars në PrizrenTeatri Kombëtar i Konya-s më 11 dhe 12 mars paraqitet para publikut në Prizren me shfaqjen "39 Basamak"...më shumë

Kategoritë