Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 15 Qershor 2021
Ekspozita e Ethem Bajmakut hapet në Pejë E Marte 25 Shkurt 2014 16:32Ekspozita e piktorit, Ethem Bajmak e titulluar "Motive të Ballkanit" do të hapet në Galerinë e Arteve në Pejë. më shumë
Flauta magjike e Kutluer në PrishtinëTë dielën, në ora 20, në Sallën e Kuqe të Pallatit të Rinisë në...më shumë
MESK shënoi 8 vjetorin e themelimitShoqata shumëetnike e Kosovës, MESK, ka shënuar 8 vjetorin e themelimit me një program të pasur...më shumë
Orë letrare dhe shpërndarje librash në trevën e GorësShtëpia botuese Imza në kuadër të fushatës së librit ka realizuar orë letrare dhe...më shumë
Ka ndërruar jetë Behice Pakashtica, artiste në ish-Radio PrishtinëKa ndërruar jetë Behice Pakashtica, artiste në ish-Radio Prishtinë nga viti 1953 deri në vitin...më shumë
Ethno Flamenco mbërthen publikun prizrenasOrganizuar nga Qendra Kulturore Turke “Yunus Emre” në Prizren është mbajtur koncerti i...më shumë
MESK do të shënoj 8 vjetorin Të shtunën mbrëma në Shtëpinë e Kulturës në Prizren me fillim nga ora 20:30...më shumë
Tre libra nga shtëpia botuese 'Imza'Shtëpia botuese "Imza" po vazhdon punën me një intensitet të shtuar. Këtë e ka...më shumë
Koncert i Ethno Flamenco's në Prizren Koncerti Ethno Flamenco's feat Agron Peni do të mbahet me datën 14 Shkurt 2014, në ora 19:00 tek...më shumë
Fotografët e rinj që nuk njohin pengesaNë QKT Yunus Emre në Prizren, sot është hapur ekspozita me fotografi "Bota ime - Po i...më shumë
Sot hapet ekspozita 'Bota ime - Po i tejkalojmë pengesat'Në QKT Yunus Emre në Prizren, sot hapet ekspozita me fotografi "Bota ime - Po i tejkalojmë pengesat". më shumë
Mbrëmje mbresëlënëse muzikore nga Asitane TopluluguNë QKT Yunus Emre në Prizrenit është mbajtur koncerti i muzikës klasike turke. Grupi i quajtur...më shumë
Komuna e Prizrenit shpalli më të mirët në kulturë e sportKryetari i komunës prof.dr. Ramadan Muja, vleresoi lartë punën dhe angazhimet e qytetarëve të...më shumë