Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 25 Nëntor 2020
Koncert i muzikës klasike turke në PrizrenE Shtunë 01 Shkurt 2014 11:17Në QKT Yunus Emre në Prizrenit sonte (1.2.2014) me fillim nga ora 19:00 do të mbahet koncerti i muzikës klasike turke. më shumë
KFOR-i turk dhuron libra KFOR-i turk në kuadër të aktiviteteve të bashkëpunimit ushtarako-civil kohë më...më shumë
Shoqata 'Filizler' shënoi 17 vjetorin e themelimitShoqata kulturore artistike që përfaqëson vlerat e Ataturkut "Filizler" me një program të...më shumë
"Dogru Yol" i kushton rëndësi punës ekiporeAktivisti shumëvjeçar i shoqatës "Dogru Yol", Bulent Emrush ditë më parë është...më shumë
Aziz Serbest: Misioni ynë ruajtja e identitetitPuna dhe veprimtaria e gazetarit Aziz Serbest, që është shpërblyer në kuadër të...më shumë
Metin Senturk takohet me popullatën në Qendrën Kulturore Yunus Emre Këngëtari i njohur turk, Metin Senturk që ka vizituar Kosovën me qëllim të...më shumë
Nafis Lokvica merr çmimin artist i vitit Shoqata e artistëve turq të Kosovës që tradicionalisht ndan çmimin artisti i vitit,...më shumë
Shoqatat turke përkujtojnë Mehmet AkifinShoqatat që veprojnë në kuadër të shtëpisë së shoqatave turke kanë mbajtur...më shumë
Nafis Lokvica shpallet artist i vititShoqata e artistëve turq të Kosovës që tradicionalisht ndan cmimin artisti i vitit, këtë...më shumë
Aplikimet për kursin në gjuhën turke pranohen deri më 10 janarQendrat Kulturore Turke Yunus Emre, në Prishtinë, Prizren dhe Pejë nga java tjetër nisin pranimin e...më shumë
Bulent Emrush zgjidhet kryetar i ShKA "Doğru Yol" Bulent Emrush, është zgjedhur kryetar i ShKA "Doğru Yol", derisa nënkryetar është zgjedhur...më shumë
Azerbejxhani fiton vendin e parë në TurkvizionNë garën për këngën më të mirë në gjeografinë turke, Turkvizion,...më shumë
Kosova në finalen e TurkvizionitNë garën për këngën më të mirë në gjeografinë turke, Turkvizion,...më shumë

Kategoritë