Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 20 Shtator 2021
Renovimi i kulmit të Hamamit përfundon në pranverëE Mërkurë 04 Dhjetor 2013 10:20Për njërin nga objektet më të rëndësishme të trashëgimisë kulturo-historike në Prizren, hamamin "Gazi Mehmet Pasha", janë gjetur mundësi që të bëhen renovime, me qëllim që edhe ky objekt i rrezikuar nga koha të mbrohet për aq sa të jetë e mundur.më shumë
Regjisori i filmit "Bal" në Prizren Në organizim të Qendrës Kulturore Turke "Yunus Emre" më 29 nëntor me fillim nga ora 17:00...më shumë
Premiera e shfaqjes së Nafiz Gurcualit në Konya Shfaqja e titulluar "39 Basamak" (39 shkallë) në regji të Nafiz Sami Gürcüalit do të...më shumë
Piktorët gati për të vizualizuar EdirnenNë takimin vjeshtor të piktorëve në Edirne, që do të vizualizojnë imazhet e...më shumë
Këngë e film për nder të Ataturkut Në kuadër të aktiviteteve të shoqatës TUMED për përkujtimin e Ataturkut, më 10...më shumë
Në takimin e VI-të të poetëve u përkujtua AtaturkuMe organizim të Lidhjes së Shkrimtarëve Turq të Kosovës dhe Qendrës Kulturore Turke Yunus...më shumë
Krasniqi kërkon të hapen dyert për sportistëtMinistri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi ka marrë pjesë në forumin...më shumë
Filmi Çanakkale 1915 shikohet me kënaqësi Në kuadër të javës së përkujtimit të Ataturkut që organizohet nga shoqata...më shumë
Nesër nis java e përkujtimit të Ataturkut Java tradicionale e përkujtimit të Ataturkut që organizohet nga shoqata "Filizler" këtë vit do...më shumë
Kosovarja Setenay Spahi hap ekspozitën e parë personale në Spanjë Setenay Spahi, artistja që ka dy diploma në Artet e Bukura nga Universiteti i Anadollut më 23 shtator ka...më shumë
Entuziazmi i të verdhës dhe kaltrës në pikturat e Reshit IsmetitNë Qendrën Kulturore Turke "Yunus Emre" në Prizren është hapur ekspozita e piktorit Reshit...më shumë
Hapet ekspozita personale e Reshit Ismetit Ekspozita personale e piktorit Reshit Ismet e titulluar "Entuziazmi i të verdhës dhe të kaltrës" do...më shumë
Mbrëmje e muzikës dhe argëtimitGrupi Muzikor nga Turqia “Yürüyen Budalalar” dhe Shoqata e Muzikës Turke të Ballkanit...më shumë