Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Marte, 26 Janar 2021
Në Prishtinë sonte hapet ekspozita "Universiteti i Hacettepes në Evropë"E Mërkurë 02 Tetor 2013 12:23Më 2 tetor 2013, të mërkurën, me fillim nga ora 18:00 në Qendrën Kulturore Turke Yunus Emre në Prishtinë do të hapet ekspozita e titulluar "Universiteti i Hacettepes në Evropë". Pa ekspozitës do të ketë koktej me muzikë klasike. më shumë
Rregullohen krojet e PrizrenitMe mbështetjen e UNESCO-s në Prizren do të rregullohen 4 kroje. Punimet tashmë janë kryer...më shumë
Java e filmit turk mbyllet me filma vendorëJava e filmit turk në Kosovë është mbyllur mbrëmë me shfaqjen e filmave të realizuar...më shumë
Kadir Inanir vizitoi edhe PrishtinënAktori i njohur turk, Kadir Inanir, që po qëndron në Kosovë në kuadër të edicionit...më shumë
Ministri Krasniqi takoi aktorin turk Kadir InanirMinistri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi ka pritur sot në një takim aktorin e njohur...më shumë
Kadir Inanir: Dashuria e Prizrenit i shtohet vlerave të mia jetësore Java e filmit turk që organizohet nga shoqata MESK është hapur për të 7'tën herë...më shumë
Aktori i njohur turk, Kadir Inanir pritet me interesim në KosovëAktori i njohur turk, Kadir Inanir, që po qëndron në Kosovë në kuadër të edicionit...më shumë
Në Prishtinë sot fillon Festivali i Teatrove të KukullaveNë Prishtinë sot fillon Festivali III i Teatrove të Kukullave. Në mesditë kryetari i...më shumë
Java e filmit turk me aktorin Kadir InanirJava e filmit turk, që prej 7 vitesh organizohet nga shoqata multietnike e Kosovës, MESK do të hapet...më shumë
Promovohet libri i Ferdi KovaçLibri i parë i autorit Ferdi Kovaç i titulluar "Bir Gencin Savaş Günlüğü" (Kosova...më shumë
Sculp'Edu nisi edicionin e dytëNë Hamamin e Gazi Mehmed Pashës në Prizren të mërkurën mbrëma është hapur...më shumë
Festivali i Stripit dhe Karikaturës në Prizren mbledh artistët Në qytetin e Prizrenit për tri ditë me radhë u zhvillua Festivali i Stripit dhe i Karikaturës....më shumë
Edicioni i 9’të i Festivalit të stripit dhe karikaturës nis sonteShoqata e strip artistëve kosovarë “Xhennet comics” ka përfunduar të gjitha...më shumë

Kategoritë