Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 28 Janar 2021
Riparohet hamami i "Gazi Mehmet Pasha"E Premte 06 Shtator 2013 22:32Për njërin nga objektet më të rëndësishme të trashëgimisë kulturo-historike në Prizren, hamamin "Gazi Mehmet Pasha", janë gjetur mundësi që të bëhen renovime, me qëllim që edhe ky objekt i rrezikuar nga koha të mbrohet për aq sa të jetë e mundur.më shumë
Botohet libri i parë i Ferdi Kovaçit Libri i parë i autorit Ferdi Kovaç i titulluar "Bir Gencin Savaş Günlüğü" (Kosova...më shumë
Botohet në gjuhën boshnjake libri i Agim RifatitLibri me poezi për fëmijë i titulluar "Lundra prej letre" i autorit Agim Rifat Yeseren është...më shumë
MKRS-ja shpërndau rreth 5000 libra për 30 biblioteka komunaleMinistria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në një ceremoni rasti ka shpërndarë sot rreth...më shumë
Shpërblimi Ballkanik i jepet Raif Vërmicës Shoqata "Muzika Turke e Ballkanit" ka shpërblyer për veprimtari Raif Vërmicën në një...më shumë
10 të rinj shkojnë në Edirne10 të rinj nga shoqata kulturore artistike “Doğru Yol” kanë marrë rrugën për...më shumë
Në Ulpianë u mbyll përvjetori i dhjetë i Kampit Rajonal ArkeologjikEkspertë dhe studentë nga Universiteti i Stambollit, me punën e tyre zbuluan një mozaik të ri...më shumë
Në Shadërvan, koncerti i Festës së FitoresNë kuadër të shënimit të 30 Gushtit - Festës së Fitores dega e KDTP-së në...më shumë
Dega e KDTP-së organizon koncert për Prizrenin dhe udhëtim për të rinjtëDega e KDTP-së organizon koncert për Prizrenin dhe udhëtim për të rinjtë. Koncerti do...më shumë
Thaçi e Rama, bashkë në DokuFestKryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, dhe kryeninistri i ardhshëm i Shqipërisë, Edi Rama,...më shumë
Tregimet e të rinjve në DokufestVullnetarët, stafi, audienca dhe i gjithë DokuFesti është ndërmarrje e të rinjve. Por...më shumë
Dokufest thyen tabutëTerminin e fundit të projektimit të filmave në Dokufest, të martën mbrëma e kanë...më shumë
Vazhdon DokuFesti, mbledh regjisorë të njohur ndërkombëtarëTë hënën në Prizren u mbajt konferenca e dytë për shtyp e Festivalit DokuFest. Në...më shumë

Kategoritë