Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 21 Janar 2021
Përurohet xhamia e rinovuar në KaçanikE Hënë 12 Gusht 2013 13:14Në prani të mysafirëve të shumta nga Bursa e Turqisë, krerëve të Bashkësisë Islame të nivelit komunal, komunave përreth e nivelit qendror, strukturave udhëheqëse komunale të Komunës së Kaçanikut dhe më gjerë e qytetarëve të shumtë jo vetëm të Kaçanikut , shiritin përurues e kane prerë z. Recep Altepe, kryetar i Bursës së Turqisë, z. Besim Ilazi, kryetari i Komunës së Kaçanikut, z. Florim Neziraj, kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame (KBI) në Kaçanik, znj. Songyl Ozan, ambasadore e Turqisë në Kosovë, z. Mahir Jagxhillar, ministër i MAP-së, dhe z. Farush Rexhepi, zëvendësmyfti i Kosovës. më shumë
Ask Olsun në skenëGrupi teatror Kısa Devre ka dhënë premierën e shfaqjes "AŞK OLSUN", të autorit Haldun...më shumë
Grupi teatror Kısa Devre hap perdetGrupi teatror Kısa Devre ka përgatitur shfaqjen "AŞK OLSUN", të autorit Haldun Taner dhe në...më shumë
Grupi teatror Kısa Devre përgatitet për shfaqjeGrupi teatror Kısa Devre është duke përgatitur për të vënë në skenë...më shumë
Në Gjilan promovohet libri me poezi i Dr. Gürsel DönmezNë organizim të shoqatës kulturore Drita të Gjilanit dhe në prani të intelektualëve...më shumë
Vizitë e dyfishtë nga Bayrampasa në PrizrenKonvoji i Bereqetit i komunës së Bayrampasës me moton "Vëllazëria nuk njeh kufij" për...më shumë
Ministri Krasniqi në Festivalin e Filmit në PulaI ftuar nga ministrja e Kulturës e Kroacisë, Andrea Zlatar Violić, sot ministri i Kulturës,...më shumë
Komuna ndan 10 mijë euro për festivalin “Nine Eleven” dhe 15 mijë për “Dokufest”Ekzekutivi i Prizrenit, ka marë vendim që të përkrah me 10 mijë euro Festivalin “9/11...më shumë
Antigona Sejdiu shpallet "Miss World Kosova 2013"Bukuroshja nga Prishtina, Antigona Sejdiu, ka rrëmbyer kurorën "Miss World Kosovo 2013" në spektaklin e...më shumë
Valltarët nga Kosova fitojnë vendin e parë në Bursa Valltarët nga Kosova kanë fituar vendin e parë në edicionin e 27-të të garës...më shumë
Në tendën e iftarit, ilahi dhe muzikë burimore turkeNë tendën e iftarit të KFOR-it turk në Prizren, shoqata e muzikës turke të Ballkanit ka...më shumë
Mbrëmja e Prizrenit në Eskishehir të TurqisëNë Eskishehir të Turqisë në kuadër të manifestimeve të Ramazanit është...më shumë
Orkestri Simfonik i Universitetit të Anadollut është duartrokitur në këmbëOrkestri Simfonik i Universitetit të Anadollut më 7 korrik në saje të bashkëpunimit me...më shumë

Kategoritë