Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 26 Korrik 2021
Xhamia e Madhe përgatitet për festën e BajramitE Marte 09 Korrik 2013 11:04Këtë vit synimi kryesor i TIKA-s është sektori i trashëgimisë kulturore. Pritet që të realizohet restaurimi i kompleksit të Xhamisë së Madhe në Prishtinë. më shumë
Shoqata MESK në TurqiShoqata shumëtnike e Kosovës-MESK do të prezantoj Kosovën në Turqi, nga 3 deri më 13...më shumë
NGOM fest nis nesërFestivali i muzikës NGOMfest ka shpallur programin e plotë të edicionit të tretë të tij, i...më shumë
“Shota” në dy festivale në Turqi Trupa e Ansamblit Kombëtar të Këngëve dhe Valleve “Shota” ka udhëtuar për...më shumë
Në Prishtinë është hapur ekspozita e Onat BaymakutPiktorja e re, Onat Baymak, të mërkurën, më 26.06.2013 ka hapur ekspozitën në Qendrën...më shumë
Kosovarët do të vizitojnë Eskishehirin dhe StambollinMe nismën e deputetit të KDTP-së , Enis Kervan një grup prej 60 vetash nga Prizreni dhe Prishtina...më shumë
Në koncertin e MESK-ut art dhe argëtimShoqata Multietnike e Kosovës - MESK të hënën ka realizuar koncertin me vallëzim modern, valle...më shumë
Të mërkurën hapet ekspozita e Onat Baymakut Piktori i ri, Onat Baymak, të mërkurën, më 26.06.2013 në ora 18:00 do të hap...më shumë
Përkujtohet Yunus EmreTika, Tümed dhe Qendra Kulturore Turke Yunus  Emre kanë organizuar panel në përkujtim të...më shumë
Urime Nata e BeratitSonte shënohet nata e madhe e Beratit. më shumë
MESK të hënën paraqitet me koncert Shoqata Multietnike e Kosovës - MESK pas zgjedhjes së kryesisë së re do të realizoj aktivitetin...më shumë
Olimpiada e Gjuhës Turke u mbyll me një ceremoni madhështoreEdicioni i 11-të i Olimpiadës së Gjuhës Turke, që u organizua me sloganin “Drejt Paqes...më shumë
KFOR-i turk edhe sivjet organizon synetinë e fëmijëveManifestimi për nder të synetisë së fëmijëve që tradicionalisht për çdo...më shumë