Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 28 Janar 2021
Sot nis festivali i 6-të Ndërkombëtar i Pianistëve të RinjE Premte 21 Qershor 2013 14:12Festivali i 6-të Ndërkombëtar i Pianistëve të Rinj këtë vit do të organizohet nga data 21-23 Qershor në Prishtinë në ‘American School of Kosova’.më shumë
Pjesëmarrje e madhe në takimet e bjeshkatarëveTakimi i 13-të ndërkombëtar i bjeshkatarëve, i organizuar nga Shoqata e Bjeshkatarëve "Sharri"...më shumë
Panel me temën "Përvoja e Shtetndërtimit dhe modeli i Kosovës"OJQ-të Idea dhe Tumed organizojnë panel të përbashkët. Tema e panelit është...më shumë
Nxënësit e Kosovës njihen me trashëgiminë kulturore me ndihmën e TIKA-sëSivjet është realizuar për herë të dytë projekti për shëtitjen e...më shumë
Mamusha merr pjesë në festivalin e qershisë në TekirdagNë edicionin e 49-të të festivalit të qershisë në Tekirdag të Turqisë po marrin...më shumë
Aktorët e Universitetit të Anadollut duartrokiten në këmbë Teatri i Universitetit të Anadollut të dielën mbrëma në Prizren ka paraqitur shfaqjen...më shumë
Ekspozitë e arteve tradicionale në Prizren Festivali "Zgjimi me Art" mbrëmë ia ka hapur dyert Shoqatës turke të arteve tradicionale. Në...më shumë
Ka nisur festivali Sanatla Uyanmak - Zgjimi me ArtNë Hamamin e Gazi Mehmed Pashës për të 11-tën herë është hapur festivali Sanatla...më shumë
Konferenca shkencore në UPZ përfundoi me sukses Në një konferencë shtypi me rastin e përfundimit të Konferencës shkencore në...më shumë
Nesër nis edicioni i XI-të i festivalit Santla Uyanmak - Zgjimi me ArtFestivali Santla Uyanmak - Zgjimi me Art që mbahet në Prizren, nesër, për të XI-tën...më shumë
Ruhet tradita e këngëve popullore turke të PrizrenitAlbumi 2 dhe 3 me këngë popullore turke të Prizrenit, e përgatitur nga shoqata kulturore-artistike...më shumë
Zeynel Beksaç merr pjesë në festivalin e X-të të poezisë turke Në udhëheqje të Lidhjes së Shkrimtarëve të Turqisë dhe në organizim të...më shumë
Sonte Nata e Miraxhit Nata e miraxhit është nata e njëzeteshtatë të muajit Rexhep. Miraxh, do të thotë...më shumë

Kategoritë