Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Qershor 2020
Iftari te Gjashtë Krojet për të IV-ën herëE Enjte 18 Qershor 2015 10:23Aktivitetet që organizohen në kuadër të muajit të Ramazanit në Gjashtë Krojet e Prizrenit do të vazhdojnë edhe sivjet. Për hapjen e tendës së iftarit janë bërë të gjitha përgatitjet. Sonte pritet që iftarin e parë në këtë lokacion ta hapin rreth 150 persona. më shumë
Dogru Yol me koncert pret RamazaninPër nder të muajit të Ramazanit, shoqëria kulturore artistike turke Dogru Yol nga Prizreni ka...më shumë
Xhamia më e madhe në Ballkan do të ndërtohet në KosovëGjatë ceremonisë së organizuar nga komuna e Osmangazit të Turqisë për përkujtimin e...më shumë
Në Kosovë përkujtohet Sulltan Murati I Gjatë ceremonisë së përkujtimit të 626 vjetorit të vdekjes së Sulltan Muratit I...më shumë
Shpërndahen certifikatat për kursistët e artit 'Ebru'Certifikatat për kursistët e artit 'Ebru' janë shpërndarë për afër 100 kursistë...më shumë
Organizimi 'Bir Kofer, Bir Sandık' mbahet në StambollAktiviteti 'Bir Kofer, Bir Sandık' që organizohet nga shoqata kulturore dhe bamirëse "Prizrenliler" ka...më shumë
Java e filmit turk në Pejë, nga 15 deri më 19 qershorKinemaja turke vitet e fundi ka treguar nje sukses të madh, si në numrin e prodhimit të filmave poashtu...më shumë
137 vjet nga Lidhja Shqiptare e PrizrenitSot bëhen 137 vjet që kur më 10 qershor 1878 filloi organizimi dhe themelimi i Lidhjes Shqiptare të...më shumë
Rreth 40 mijë vizitorë në Panairin e Librit në PrishtinëEdhe në orët e fundit kur po mbyllej Panairi i 17-të i Librit në Prishtinë, tendat me tituj...më shumë
Sot hapet Panairi i Librit në PrishtinëMesditën e së hënës, Salla e Kuqe e Pallatit të Rinisë duket e bardhë. Shtandet e...më shumë
Prizreni hap panairin e turizmit dhe të artizanateveAutoritetet komunale të Prizrenit kanë hapur para mysafirëve nga Shqipëria dhe nga Mali i Zi,...më shumë
Gani Sunduri hap ekspozitë në GostivarStrip artisti Gani Sunduri është Drejtor dhe themelues i Shoqatës të strip artistëve...më shumë
Erdogan inauguron xhaminë “Mehmet Akif Ersoy” në Shushicë të IstogutËshtë inauguruar xhamia “Mehmet Akif Ersoy” në Shushicë të Istogut, e cila ishte...më shumë

Kategoritë