Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 01 Mars 2021
Të rinjtë anulojnë koncertet dhe argëtimin E Enjte 16 Maj 2013 09:28Të rinjtë e komunitetit turk të Prizrenit, që festojnë 19 majin - Ditën e Rinisë me një festival, kanë vendosur që të anulojnë koncertet dhe programin e argëtimit. më shumë
Yunus Emre bashkon poetët e KosovësPoetët nga Kosova janë bërë bashkë në Qendrën Kulturore Turke Yunus Emre në...më shumë
Festivali i Rinisë për nder të 19 majit, nis të enjtenFesta përkujtimore e Ataturkut, që i kushtohet Rinisë dhe Sportit, që shënohet më 19 maj,...më shumë
Paraqitje e mrekullueshme e artistit të TRT-së në koncertin e pranverësNë kuadër të aktiviteteve për shënimin e javës së gjuhës dhe kulturës turke...më shumë
Takim i veçantë në LubinjeMe rastin e shënimit të 30 prillit - ditës së shkollës "Izvor" në Lubinje të...më shumë
Tribuna për Hëdërlezin sonte nga ora 19:00Shoqata e të diplomuarve në Turqi - TUMED, sonte me fillim nga ora 19:00 në Qendrën Kulturore Turke...më shumë
Në Prizren po shënohet KarabashiNë qytetin e Prizrenit ka filluar shënimi i Shën Gjergjit që ndryshe qytetarët e Prizrenit i...më shumë
Jepet premiera e shfaqjes "Evlendirelim mi?"Teatri Aziz Bush që vepron në kuadër të shoqatës kulturore-artistike "Doğru Yol" ka...më shumë
Sonte jepet shfaqja "Evlendirelim Mi?"Teatri Aziz Bush që vepron në kuadër të shoqatës kulturore-artistike "Doğru Yol" sonte do...më shumë
Festojnë fëmijët Me rastin e shënimit të 23 prillit - festës kombëtare turke dhe të fëmijëve, KFOR-i...më shumë
Haxhi Hafëz Ismail Hakki Ustaibo përkujtohet në 30 vjetorin e vdekjesHaxhi Hafëz Ismail Hakki Ustaibo është përkujtuar në 30 vjetorin e vdekjes së tij me...më shumë
Promovohet libri i titulluar "Türkçem Rumeli’nin Onur Bayrağı"Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 23 prillit, festës së turqve të...më shumë
Shënimi i 23 prillit nis sonte me koncertShënimi i 23 prillit, festës së turqve të Kosovës nis sonte me koncertin e SHKA "Dogru Yol" dhe...më shumë