Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 28 Janar 2021
23 prilli, festa e turqve të Kosovës E Enjte 18 Prill 2013 12:3523 prilli, festa e turqve të Kosovës sivjet do të shënohet me aktivitete të ndryshme që do të zhvillohen nga 19 dero më 27 prilli. më shumë
Filmi i shkurtë "Burası Vardar Ovası" shikohet me kënaqësi Në organizim të shoqatës së artistëve turq të Kosovës, të shtunën...më shumë
Filmi "Burası Vardar Ovası" të shtunën në Prizren Në organizim të shoqatës së artistëve turq të Kosovës, të shtunën në...më shumë
Bajraktari i zërit të turqizmit Më nismën e letrarëve dhe intelektualëve të shoqatës "Gerçek" të...më shumë
Dhurohen 300 libra për të rinjtë nga Kosova Biblioteka kombëtare që vepron në kuadër të Ministrisë së Kulturës dhe Turizimit...më shumë
Dëshmitarët e të kaluarës sonë të përbashkëtNë Qendrën Kulturore "Asim Vokshi" në Gjakovë është hapur ekspozita me titull...më shumë
Kuarteti i Görsevit kthehet në Kosovë me melos ballkanikPak minuta para orës 21:00, ata u stacionuan para të njëjtit publik, që i kishte duartrokitur...më shumë
Sonte nisë Java e jazzit turkKanë përfunduar të gjitha përgatitjet për të nisur edicioni i dytë i “Javës...më shumë
Kultura osmane shpjegohet me poezi Qendra Kulturore Turke Yunus Emre mbrëmë ka mbajtur debatin e radhës për letërsi. Prof. Dr....më shumë
Tribuna nga Prof.Dr. Ömür CeylanNë organizim të Qendrave Kulturore Turke "Yunus Emre", Prof.Dr. Ömür Ceylan nga Universiteti...më shumë
Kurse për zejet tradicionale turke Qendra Kulturore Turke Yunus Emre në Prishtinë pos kurseve të turqishtes e osmanishtes nga muaji prill do...më shumë
Dorëzohen çmimet vjetore për të arriturat në teatër Në një ceremoni solemne në Teatrin Kombëtar të Kosovës, Ministria e Kulturës,...më shumë
Rikthehet jazz-i turk në PrishtinëNga data 2 prill deri më 6 prill në Prishtinë mbahet java e dytë e jazzit turk, që organizohet...më shumë

Kategoritë