Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 24 Qershor 2021
Përkujtimi i deshmorëve të Çanakkales nis me konferencë E Hënë 18 Mars 2013 16:39Në organizim të kontigjentit turk të KFOR-it në Universitetin e Prizrenit është mbajtur konferenca Fitorja në Çanakale me ushtarakun e pensionuar Ridvan Ari.më shumë
Dëshmorët e Çanakkales përkujtohen më 18 mars Shoqata kulturore artistike turke "Doğru Yol" dhe Kontigjenti i KFOR-it turk më 18 Mars 2013 do të...më shumë
Debat për letërsinë në Prizren Në Qendrën Kulturore Turke Yunus Emre sonte më 16 mars është mbajtur konferenca dedikuar...më shumë
Festa e Pranverës - Daltulum nuk po harrohet Festa tradicionale e pranverës në Prizren - Daltulumi nuk po harrohet dhe ndonëse me modesti po...më shumë
Restaurimi i minares së Arastës në Prizren, në prag të dështimitProjekti për rehabilitimin e minares së Arastës në Prizren është bllokuar, pasi që...më shumë
Zgjedhjet në Gercek në vitin 2015Zgjedhjet në shoqatën kulturore, artistike e sportive "Gercek" do të mbahen në vitin 2015....më shumë
Dita e Grave shënohet me tubime argëtuese Dita Ndërkombëtare e Gruas nga anëtaret e shoqatës së grave turke të Kosovës...më shumë
Tubimi argëtues për gratë mbahet më 4 mars Shoqata e grave turke të Kosovës, “Zübeyde Hanım” me rastin e 8 Marsit - Ditës...më shumë
Aktivitete poetike në Yunus EmreSot, (2 mars 2013), në Prizren, në Qendrën Kulturore Turke "Yunus Emre" me fillim nga ora 18:30 do...më shumë
Shfaqja "39 shkallë" sonte në skenëTeatri amator turk i Prizrenit, që vepron në kuadër të Shtëpisë së Kulturës...më shumë
"39 shkallë" sërish në skenëTeatri amator turk i Prizrenit, që vepron në kuadër të Shtëpisë së Kulturës...më shumë
Bedrettin Koro ka paraqitur marrëdhëniet Kosovë-TurqiNë komunat Kırıkkale, Büyükçekmece dhe Pendik të Turqisë është...më shumë
U hap Qendra Kulturore e Kosovës në StambollNë Stamboll u hap Qendra e parë Kulturore e Kosovës. Në ceremoninë e hapjes morën...më shumë