Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 21 Janar 2021
Mbyllen perdet e Javës së VI-të të Filmit TurkE Shtunë 29 Dhjetor 2012 11:44Edicioni i VI-të i Javës së Filmit Turk, që është organizuar nga shoqata MESK, është ka mbyllur perdet me shfaqjen e dokumentarit "Faks" të regjisorit Berkant Curi. më shumë
Sonte përmbyllet edicioni i VI-të i Javës së Filmit Turk Edicioni i VI-të i Javës së Filmit Turk, që edhe sivjet është organizuar nga shoqata MESK,...më shumë
Fahri Kosovari “Ndoshta një ditë”Zëri i gurbetqarëve në perëndim, Fahri Kosovari (emri i vërtetë Fahri Greku) gjatë...më shumë
Shoraj takohet me adhuruesit edhe në PrishtinëJeta e saj është një udhëtim i gjatë. Por në luftë me kohën ka dalë...më shumë
I love You, Turkan!Adhuruesit e kinematografisë turke, të hënën në Prizren kanë organizuar një pritje...më shumë
Pritje e zjarrtë për aktoren e njohur turke, Tyrkan ShorajAdhuruesit e kinematografisë turke, të hënën në Prizren kanë organizuar një pritje...më shumë
Tahiri priti aktoren turke Türkan Şoray Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, Edita Tahiri priti sot në takim aktoren e...më shumë
Hapet në Prizren ekspozita Sunduri dhe KrAgi Në Qendrën Kulturore Yunus Emre në Prizren sonte (22 dhjetor 2012), është hapur ekspozita e...më shumë
Çmimet Ndërkombëtare Sylejman Brina i dorëzohen fituesveÇmimet Ndërkombëtare Sylejman Brina të Shërbimit për Kulturën Turke në...më shumë
Java e filmit turk për herë të gjashtë në KosovëJava e filmit turk që organizohet nga shoqata MESK për herë të gjashtë do të mbahet...më shumë
“Muzikë klasike dhe ritëm” në PrishtinëPër herë të parë në Kosovë do të mbahet koncerti me muzikë klasike nga sopranot...më shumë
Sunduri dhe KrAgi me ekspozitë në PrizrenNë Qendrën Kulturore Yunus Emre në Prizren më 22 dhjetor 2012, me fillim nga ora 17:00 do të...më shumë
Çmimet Ndërkombëtare Sylejman Brina sivjet ndahen për herë të 17-tëÇmimet Ndërkombëtare Sylejman Brina të Shërbimit për Kulturën Turke në...më shumë

Kategoritë