Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 16 Korrik 2020
Ekspozita personale e piktorit Enver Hoxha hapet në PrishtinëE Enjte 20 Dhjetor 2012 23:37Ekspozita personale e piktorit Enver Hoxha është hapur të enjten mbrëma në Prishtinë, në Muzeun Kombëtar të Kosovës. Në këtë ekspozitë janë prezantuar 45 punime të vogla e të mëdha të artistit nga Prizreni. më shumë
Ugur Böcegi mahnit Izmirin Teatri i fëmijëve dhe të rinjve "Ugur Böcegi" ka mahnitur Izmirin gjatë paraqitjes në...më shumë
Mbyllet revista Bahar?Revista për fëmijë dhe kulturë "Bahar" që funksiononte prej 5 vitesh në Kosovë, ka...më shumë
Fryma e Kosovës në StambollCCK është një festival i cili sjell së bashku forma të ndryshme arti, si film, muzikë,...më shumë
Promovohet katallogu "Ylli i pashuar i nënqiellit të Ballkanit"Me rastin e shënimit të 60 vjetorit të shoqatës kulturore dhe artistike "Dogru Yol" është...më shumë
Yahya Kemal u përkujtua në PrizrenTë shtunën mbrëma në Qendrën Kulturore Turke Yunus Emre në Prizren është...më shumë
Një mbrëmje e bukur me artMe mbështetjen e Komandës së Kontigjentit Turk të KFOR-it në Prizren është hapur...më shumë
Yahya Kemal përkujtohet të shtunën në PrizrenPas Prishtinës, edhe Prizreni do të përkujtoj 54 vjetorin e vdekjes së poetit Yahya Kemal, ku do...më shumë
Ugur Bocegi në festivalin e IzmiritTeatri i fëmijëve dhe të rinjve "Ugur Bocegi" pas pjesëmarrjes në Ankara dhe Konya, do të...më shumë
Kosovarët kalojnë në raundin e dytë të Talent show-it në Turqi Në raundin e parë të Talent show-it në Turqi "Yetenek Sizsiniz" edhe një i ri kosovar...më shumë
“Dasma” e Kosovës shkon në TurqiShfaqja e baletit “Dasma”, të cilën Trupa e Baletit e Kosovës e ka realizuar me turkun Mehmet...më shumë
Aktorët nga Shkupi duatrokiten në Prizren Teatri turk i Maqedonisë të shtunën mbrëma në Shtëpinë e Kulturës në...më shumë
Yahya Kemal përkujtohet në Prishtinë në përvjetorin e 54-të Yahya Kemal përkujtohet në Prishtinë në përvjetorin e 54-të të vdekjes në...më shumë

Kategoritë