Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Qershor 2020
Prizrenasit kremtojnë Ditën e Karabashit apo Shën GjergjinE Marte 05 Maj 2015 19:43Në mënyrë tradicionale edhe këtë vit në Prizren, u kremtua Dita e Karabashit, që kremtohet në prag të Shën Gjergjit. më shumë
Promovohen dy libra të Raif Vërmicës Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 23 prillit, festës memoriale të turqve...më shumë
Hapet ekspozita e piktorëve modernë turq të KosovësPrezantimi i katalogut të piktorëve modernë turq të Kosovës si dhe hapja e ekspozitës...më shumë
Koncerti i pop grupit të famshëm, Gece YolculariNë qendër të Prizrenit sonte është mbajtur koncerti i pop grupit të famshëm, Gece...më shumë
Vëzhguesit nga Kosova në ÇanakkaleVëzhguesit e rinj nga Kosova me ftesë të federatës turke të vëzhguesve kanë...më shumë
Kremta e 23 prillit në MamushëNë kuadër të aktiviteteve për shënimin e 23 prillit, festës memoriale të turqve...më shumë
Hapet ekspozita "Jeta pa pengesa"Në kuadër të aktiviteteve për shënimin e 23 prillit, festës memoriale të turqve...më shumë
Gani Sunduri hap ekspozitë në SofjeNë organizimin e disa shoqatave të stripit dhe të karikaturës në Bullgari si dhe me...më shumë
Tingujt e jazzit turk në KosovëEdicioni i 4-të i “Javës së Jazz-it Turk” në Kosovë, i organizuar në...më shumë
Lutje për dëshmorët e ÇanakkalesëNjë grup prej 50 të moshuarish nga Mamusha, në organizim të Komunës së Mamushës...më shumë
Turkish Jazz Week për të katërtën herë në KosovëTurkish Jazz Week këtë vit shënon vitin e katërt të tij, eveniment muzikor ky që i...më shumë
Mehmet Akif Ersoy u përkujtua në Prizren Mbesa e Mehmet Akif Ersoy-it, Selma Argon dhe gazetari-shkrimtar Fatih Bayhan në Qendrën Kulturuore Yunus Emre...më shumë
Teatri turk i Prizrenit paraqitet në PrishtinëTeatri amator turk i Prizrenit “Nafiz Gürcüali” është paraqitur në Prishtinë me...më shumë

Kategoritë