Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 16 Korrik 2020
Kutluer shëtit në filozofinë e Anadollit me tingujt e flautitE Hënë 05 Nëntor 2012 11:54Gati 800 vjet më parë, njëri ndër poetët turk më me ndikim, Yunus Emre, do të bënte thirrje për dashuri mes njerëzve që ka krijuar Zoti. Kjo tash njihet si filozofia e Anadollit, që fton njerëzit që të ndihen të barabartë, përkundër të gjitha dallimeve të mundshme. Flautistja Shefika Kutluer thotë se kjo është ajo çka i duhet botës sot. më shumë
Flautistja Kutluer performoi në KosovëFlautistja e mirënjohur turke, Sefika Kutluer, është prezantuar në mbrëmjen e së...më shumë
Tango në Prizren Një bashkëpunim ndërmjet Studio Helix-it dhe teatrit Aziz Bush që vepron në kuadër të...më shumë
Yunus Emre dhuron libraQendra Kulturore Turke Yunus Emre me qëllim të promovimit të veprave të autorëve të...më shumë
Ekspozita Kragi-Sunduri në PejëNë Qendrën Kulturore Turke Yunus Emre në Pejë është hapur ekspozita e karikaturës dhe...më shumë
Koncert për nder të festës së Republikës së TurqisëKori i Shtëpisë së shoqatave turke për nder të festës së Republikës së...më shumë
Nxënësit gëzojnë moshatarët për Bajram Nxënësit e shkollës fillore dhe të mesme të ulët "Emin Duraku" në prag të Kurban...më shumë
Në maj të 2013-s nis ndërtimi i xhamisëMyftiu i Republikës së Kosovës, Naim Tërnava ka paralajmëruar se brenda javës do të...më shumë
Festivali Folklorik i Izmirit tubon ballkanasitFestivali Ballkanik Folklorik i Izmirit sërish do të mbledh grupe valltarësh nga 11 shtete të...më shumë
Ismail Kazaz kalon në rrethin e dytë të garës për TalentIsmail Kazaz nga Prizreni ka arritur që të kaloj në rrethin e dytë të garës për...më shumë
Hatipoglu mbush Sallën e Shtëpisë së Kulturës Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu Nihat Hatipoğlu më 27 e 28 shtator ka qëndruar në Kosovë me...më shumë
Merr start Festivali Ndërkombëtar "Şefika Kutluer"Festivali Ndërkombëtar Şefika Kutluer fillon në Ankara me shoqërimin e Orkestrës së...më shumë
Interesim i madh për Hatipoğlun në PrishtinëProf. Dr. Nihat Hatipoğlu Nihat Hatipoğlu më 27 e 28 shtator ka qëndruar në Kosovë me...më shumë

Kategoritë