Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 05 Korrik 2020
Nihat Hatipoğlu më 27 e 28 shtator në KosovëE Mërkurë 26 Shtator 2012 17:49Nihat Hatipoğlu më 27 e 28 shtator do të qëndroj në Kosovë me ftesë të KDTP-së.  më shumë
'39 shkallë' jepet të martën, të enjten dhe të premtenTeatri amator turk i Prizrenit, që vepron në kuadër të Shtëpisë së Kulturës...më shumë
Filarmonia e Kosovës hap festivalin turkInstrumentistët nga Kosova janë të parët që do të ngjiten në skenë për...më shumë
Teatri turk i Prizrenit me shfaqje të re Teatri amator turk i Prizrenit, që vepron në kuadër të Shtëpisë së Kulturës...më shumë
Arkeologët turq zbulojnë themelet e qytetit antikEkipi arkeologjik i Universitetit të Stambollit, në lokacionin e Ulpianës ka gjetur themelet e një...më shumë
Qipro: Dy medalje të arta për karikaturistët nga KosovaGani Sunduri dhe Agim Krasniqi janë kthyer me dy medalje të arta nga festivali ndërkombëtar i...më shumë
MESK përmbyll turin në TurqiShoqata kulturore artistike MESK gjatë muajit gusht ka realizuar turin në Turqi, ku ka marrë pjesë...më shumë
Mustafa uron qytetarët për Fitër-BajramKryetari i Komunës së Prishtinës, Isa Mustafa iu ka uruar të gjithë besimtarëve të...më shumë
Xhamia e re e Prishtinës, 20 milionë euroKreu i Bashkësisë Islame të Kosovës, Naim Tërnava ka thënë se ndërtimi i...më shumë
Sunduri dhe Krasniqi prezantojnë nga 15 punime në Qipron turkeStrip-artisti Gani Sunduri dhe karikaturisti Agim Krasniqi-Kragi do të prezantojnë gjatë këtij muaji...më shumë
Dita e Bajramit, të dielën, më 19 gushtKryesia e Bashkësisë Islame të Kosovës njofton opinionin e gjerë se muaji i madhëruar i...më shumë
Komuna e Osmangazit shtroi iftar në PrizrenKomuna e Osmangazit nga Bursa e Turqisë shtroi iftar në Prizren. Në këtë mbrëmje, që...më shumë
Bozdag: Nuk do të kursejmë përkrahjen për KosovënNdihma ndaj Kosovës do të jetë e padiskutueshme në çdo hap të zhvillimit, tha...më shumë

Kategoritë