Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 16 Korrik 2020
Përurohet Tyrbja e Bajraktarëve në MazgitE Shtunë 11 Gusht 2012 13:25Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Memli Krasniqi dhe zëvendëskryeministri i Turqisë, Bekir Bozdag kanë përuruar sot në fshatin Mazgit afër Prishtinës Tyrben e Bajraktarëve (Tyrbja e Gazi Mestanit) e restauruar nga Agjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim.më shumë
Ilahi nga Dogru Yoli Shoqata kulturore-artistike "Dogru Yol" respektivisht dega e muzikës shpirtërore "Haxhi Bashkim Çabrat"...më shumë
TIKA turke restauron pesë monumente të trashëgimisë kulturoreAgjencia Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim ka prezantuar sot projektet për restaurimin e disa...më shumë
Vëzhguesit nga Italia në KosovëGjatë javës së kaluar 18 vëzhguesit e shoqatës Corpo Nazionale Giovani Esploratori Ed...më shumë
Shoqata e grave 'Hanimeli' bëhet bashkë për iftar Për nder të muajit të Ramazanit shoqata e grave 'Hanimeli' nga Prishtina ka organizuar një iftar...më shumë
Vëllazëria nuk njeh kufijKonvoji i Bereqetit i komunës së Bajram Pashës nga Turqia më 30 korrik ka shtruar iftar në...më shumë
Konvoji i Bereqetit sjell bereqet në PrizrenKomuna e Bajram Pashës nga Turqia edhe sivjet në muajin e shenjtë të Ramazanit për të...më shumë
Ramazanet në BallkanKomuna e Bajram Pashës (nga Turqia) edhe sivjet në muajin e shenjtë të Ramazanit (viti i 8-të ...më shumë
Mbrëmje e veçantë Ramazani për gratëShoqata e grave turke “Zübeyde Hanım” ka organizuar një iftar për 75 gra në...më shumë
Koncert në Prishtinë në kuadër të festivalit të DomatesNë kuadër të festivalit të Domates që organizohet nga komuna e Mamushës, pas Mamushës...më shumë
Këngët dhe ilahitë hijeshojnë mbrëmjen e RamazanitNë kuadër të festivalit të Domates që organizohet nga komuna e Mamushës, në Prizren...më shumë
Artistët e TRT-së në Mamushë, Prizren e PrishtinëArtistët e TRT-së që do të prezantohen sonte para publikut të Mamushës, të...më shumë
Festivali i Domates në Mamushë nis më 23 korrikMë 23 korrik duke filluar nga ora 19:00 në Komunën e Mamushës mbahet Festivali i Tretë i...më shumë

Kategoritë