Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 13 Korrik 2020
Mbyllet Dokufesti me dorëzimin e çmimeve për më të mirëtE Hënë 16 Korrik 2012 13:41Realiteti i Kosovës është shpërfaqur në mënyrën më origjinale para filmbërësve të shumtë ndërkombëtarë, të mbledhur të dielën për të ndjekur ceremoninë e ndarjes së çmimeve për filmat më të suksesshëm të edicionit të XI-të të festivalit ndërkombëtar të filmit dokumentar dhe të shkurtë "Dokufest".më shumë
Kosova e para në festivalin folklorik Në festivalin folklorik që është mbajtuar në Bursa İnegöl, për të tretin...më shumë
Fotografisti Ibrahim Zaman në QKTYE PrizrenFotografisti i njohur i Turqisë Ibrahim Zaman, u bë mysafir i kursit për fotografi që...më shumë
Ekspozita Fotosafari nga Klubi Fotografik i KosovësSonte nga ora 19:00 hapet Ekspozita Fotosafari nga Klubi Fotografik i Kosovësmë shumë
Nis festa nëntëditore e filmit në PrizrenNga e shtuna për një javë gjithçka do të sillet rreth tri P-ve: punkut, protestës dhe...më shumë
Firat sjell imazhet e pehlivanëve në Hamamin e PrizrenitFotografitë e artistit turk, Kamil Firat, kanë marrë udhën për në Shtëpinë e...më shumë
Dokuphoto hapet me Kamil FiratFotografi nga Turqia Kamil Firat, do të hap edicionin e 10-të të DokuPhotos sivjet. Ekspozita do të...më shumë
Mbahet 'Pianisti i ri 2012' në KosovëAndi Duraku, nxënës i klasës së nëntë në shkollën “Zekeria Rexha” si...më shumë
'NGOM Fest' bashkon njerëzitMuzikantë të shumtë nga vende të ndryshme të rajonit e botës, që gjatë tri...më shumë
E ardhmja e teatrit është e ndritur Në saje të mbështetjes së TIKA-së, teatri i fëmijëve dhe të rinjve "Ugur Bocegi"...më shumë
NGOM Fest me 70 orë muzikëOrganizatorët e festivalit të muzikës "NGOM Fest" kanë bërë të ditur se janë...më shumë
Monodrama e Ugur Bocegit edhe në PrizrenNë saje të mbështetjes së TIKA-së, teatri i fëmijëve dhe të rinjve "Ugur Bocegi"...më shumë
Ekspozita e parë e dy piktoreve të reja Piktoret e reja, Elif Yağcılar dhe Berrin Zurnacı kanë hapur ekspozitën e përbashkët...më shumë

Kategoritë