Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 24 Shtator 2020
Shoqata Gercek vizitë në Poloni dhe TurqiE Mërkurë 20 Qershor 2012 12:50Anëtarët e shoqatës Gercek do të realizojnë një vizitë në Poloni dhe Turqi. Ata do të qëndrojnë në qytetin polak Pisz ku do të marrin pjesë në një festival kulturor, me grupin folklorik prej 30 vetësh. më shumë
Ugur Bocegi sërish kënaq publikunNë saje të mbështetjes së TIKA-së, teatri i fëmijëve dhe të rinjve "Ugur Bocegi"...më shumë
Ugur Bocegi me premierë të re Në saje të mbështetjes së TIKA-së, teatri i fëmijëve dhe të rinjve "Ugur Bocegi"...më shumë
Nata e madhe e Isras dhe Miraxhit shënohet edhe në Xhaminë e Sinan PashësMe rastin e natës së madhe të Isras dhe Miraxhit, në xhaminë e Sinan Pashës në...më shumë
Ugur Bocegi paraqitet në MamushëTeatri për fëmijë dhe të rinj Ugur Bocegi ka paraqitur shfaqjen e radhës para publikut të...më shumë
Nis maratona e filmave të regjisorëve turqAdhuruesit e kinematografisë turke edhe sivjet do të mblidhen në një adresë të...më shumë
SHBA investon 530 mijë euro në kalanë e VushtrrisëNë kalanë e Vushtrrisë deri në fund të 2013-ës do të investohen530 mijë euro....më shumë
Nis java e filmit turkMe filmin Makinat e Revolucionit dje solemnisht u hap java e filmit turk në Kosovë. Menagjerja e kinemasë...më shumë
Në Prishtinë, sonte nis java e filmit turk Java e filmit turk që tradicionalisht organizohet nga ambasada e Turqisë në Prishtinë sivjet do...më shumë
Zgjimi me Art mbyllet me koncertin e Cenk Bosnali Edicioni i dhjetë i festivalit Zgjimi me Art është mbyllur të premten mbrëma në Prizren me...më shumë
Shoqata Prizrenliler ka përkujtuar anëtarët e ndjerë dhe dëshmorët Shoqata Prizrenliler me rastin e shënimit të 45 vjetorit të themelimit të saj do të...më shumë
Shoqata Yarın ka marrë pjesë në festivalin e 18-të të fëmijëve të gjeografisë turke Shoqata kulturore dhe sportive Yarın nga Gjilani ka marrë pjesë në festivalin e 18-të të...më shumë
Novi Pazari zgjohet me ArtDelegacioni turko-kosovar ka vizituar Novi Pazarin, ku janë pritur nga rektori i Universitetit të Novi...më shumë

Kategoritë