Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Hënë, 25 Maj 2020
Në Prishtinë, të hënën, nis java e filmit turk E Enjte 07 Qershor 2012 13:36Java e filmit turk që tradicionalisht organizohet nga ambasada e Turqisë në Prishtinë sivjet do të realizohet prej 11 deri më 15 qershor në Qendrën Kulturore turke Yunus Emre dhe në kinemanë ABC. më shumë
Anulohet shfaqja e dervishëve rrotulluesShfaqja e dervishëve rrotullues të komunës së Konyas, që ishte paraparë të realizohej...më shumë
Alban Skenderaj triumfon në 'Videofesti Muzikor 2012'Një poezi që kishte të bënte me “vëlla” e “zgjatje dore”, e recituar nga...më shumë
Zgjimi me Art vazhdon me koncert dhe shfaqjeFestivali Zgjimi me Art ka vazhduar me koncertin flamenco në Hamamin e Prizrenit dhe me shfaqjen "Në kafene ka...më shumë
Shfaqja 'Në kafene ka hare' merr pëlqimin e publikutShfaqja 'Në kafe ka hare' e shkruar nga Sabahattin Kudret Aksal dhe në regji të Togay...më shumë
Shfaqja me kukulla argëton fëmijëtShfaqja me kukulla e realizuar nga Cengiz Ozek ka argëtuar fëmijët e tubuar në Shtëpinë e...më shumë
MESK merr dy çmime në Festivalin Folklorik në LushnjeGrupi i valleve i Fiersheganit, është fituesi i edicionit të VI të Festivalit Folklorik Tipologjik...më shumë
Hapet edicioni i dhjetë i festivalit Zgjimi me ArtEdicioni i dhjetë i festivalit Zgjimi me Art është hapur në Hamamin e Gazi Mehmed Pashës me...më shumë
Festivali Zgjimi me Art nis të hënënEdicioni i dhjetë i festivalit Zgjimi me Art do të bëj bashkë artistë nga vende të...më shumë
Fëmijët aktorë mahnitën publikunTeatri për fëmijë dhe të rinj Ugur Bocegi, që funksionon qe gjashtë vite në...më shumë
Ugur Bocegi me shfaqje të reTeatri për fëmijë dhe të rinj Ugur Bocegi më 29 maj nga ora 13:00 do të paraqes shfaqjen e...më shumë
Në Prizren nis Java e Remzi AdemajtNë ceremoninë e hapjes ka qenë i pranishëm veprimtari i shquar, Adem Demaçi, i cili ka...më shumë
Në Çankaya hapet ekspozita e piktorit nga KosovaNë organizim të komunës së Çankaya's dhe ambasadës së Kosovës në Ankara,...më shumë

Kategoritë