Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 04 Korrik 2020
Ugur Bocegi paraqitet në DodonëE Marte 22 Maj 2012 12:34Teatri për fëmijë dhe të rinj Ugur Bocegi më 29 maj nga ora 13:00 do të paraqes shfaqjen e radhës në teatrin Dodona të Prishtinës. më shumë
Mbrëmje e mrekullueshme me aktorët-studentë nga AnkarajaMe rastin e shënimit të 19 majit- festës së të rinjve aktorët e Fakultetit të...më shumë
19 maji është shënuar edhe në PrizrenMe rastin e shënimit të 19 majit - festës së të rinjve, pjesëtarët e KFOR-it turk...më shumë
Aktorët e Fakultetit të Mjekësisë nga Ankaraja vijnë në PrizrenMe rastin e shënimit të 19 majit- festës së të rinjve aktorët e Fakultetit të...më shumë
Koncert i korit të grave të Ata's në Qipron VerioreKori i grave të Ata's që vepron në kuadër të shoqatës së grave Zubeyde Hanim...më shumë
Ekspozita e Reshit Ismet hapet edhe në Qipron VerioreEkspozita e piktorit me origjinë nga Kosova Reshit Ismet është hapur edhe në Qipron Veriore....më shumë
Në edicionin e 30'të të javës së rinisë ndërkombëtare prezantohet edhe Kosova Në edicionin e 30'të të javës së rinisë ndërkombëtare që po mbahet në...më shumë
SHKA Dogru Yol udhëton për në KaleShoqata kulturore e artistike Dogru Yol nga Prizreni ka marrë udhën për në Kale të Turqisë...më shumë
Ushtarët turq organizojnë koncert rinor Me rastin e shënimit të 19 majit - festës së të rinjve, pjesëtarët e KFOR-it turk...më shumë
Kori i grave të ATA's në Qipron veriore dhe në TurqiKori i grave të ATA's bashkë me gratë afariste dhe gratë nga Prizreni e Prishtina, që...më shumë
Talenti i ri Malik Halçe duartrokitet në këmbëMë 11 maj 2012 në qendrën kulturore Fulya në Stamboll nën drejtimin e Ender Sakpinar...më shumë
Ekspozita ballkanase për trashëgiminë osmaneNë Hamamin e Gazi Mehmet Pashës në Prizren, në mbrëmjen e 10 majit u hap ekspozita “A...më shumë
Nga Sakarya vijnë për koncert në KosovëDepartamenti i arteve të Universitetit të Sakaryas në bashkëpunim me Federatën e shoqatave...më shumë

Kategoritë