Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 05 Korrik 2020
Ekspozita personale e piktorit Hamolar hapet në PrizrenE Marte 08 Maj 2012 21:01Në Qendrën kulturore turke Yunus Emre në Prizren është hapur ekspozita personale e piktorit, Daut Hamolar. Ekspozita me 40 punime do të jetë e hapur afër një muaj. më shumë
Deputetja Shinik në ÇanakkaleDeputetja e Kuvendit të Kosovës, Mufera Shinik në kuadër të vizitës së...më shumë
Në Prizren po shënohet KarabashiNë qytetin e Prizrenit ka filluar shënimi i Shën Gjergjit që ndryshe qytetarët e Prizrenit i...më shumë
150 akademikë nga 46 shtete kanë folur në gjuhën turkePunëtoria e parë ndërkombëtare e Turkologjisë e organizuar nga komuna metropolitane e...më shumë
Interesim i madh për artistët e teatrit Ugur BocegiArtistët e teatrit për fëmijë dhe të rinj nga Prishtina, Ugur Bocegi kanë...më shumë
Revista Bahar shënoi 5 vjetorinRevista Bahar me një ceremoni sonte shënoi 5 vjetorin e themelimit. Në ceremoni u cek rëndësia...më shumë
Në Prizren do të jepet shfaqja 'Hababam Sinifi'Grupi teatral i sapokrijuar “Kısa Devre” më 03-04 maj nga ora 20:00 në Prizren do të shfaq...më shumë
MESK valon flamurin e Kosovës në TurqiShoqata multietnike e Kosovës, MESK, me rastin e 23 prillit - festës së sovranitetit kombëtar turk...më shumë
DokuFest i bashkohet rrjetit Kino KabaretDokuFest ka hapur thirrjen e aplikimit si pjesë e projektit Kino Prizreni. Me anë të këtij...më shumë
Ismet dhe Baymak ekspozojnë në StambollPunimet e piktorit me origjinë nga Prizreni Reshit Ismet dhe të piktorit prizrenas Ethem Baymak, më 3 maj...më shumë
Në Prishtinën e vjetër zbulohet edhe një bazament i guritNjë bazament që mendohet se mund të jetë i një objekti gjigant është zbuluar të...më shumë
23 prilli është festuar edhe në Mitrovicë 23 prilli - festa memoriale e turqve të Kosovës është shënuar edhe në Mitrovicë me...më shumë
Ekspozita e Reshit Ismet’it hapet në KomotiniEkspozita e piktorit dhe muzikantit nga Prizreni, Reshit Ismet e titulluar "Rapsodia e kaltërt" do të hapet...më shumë

Kategoritë