Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 02 Korrik 2020
Prezantohen teknikat e vizatimit dhe kaligrafiaE Mërkurë 18 Prill 2012 10:28Të rinjtë prizrenas në qendrën kulturore Yunus Emre janë njoftuar me teknikat e vjetra afër 1700 vjet të vizatimit dhe 1000 vjet të kaligrafisë. Në organizim të QK Yunus Emre teknikat e këtyre arteve janë prezantuar nga ekspertët e ministrisë turke të Kulturës.më shumë
Në Kosovë do të hapet qendra e tretë Yunus EmreQendrat kulturore Yunus Emre që janë krijuar nga Republika e Turqisë me qëllim të...më shumë
Interesim i shtuar për kursin e aftësimit artizanal Kursi për aftësim në sferën e punimeve artizanale turke, që organizohet nga TIKA, komuna e...më shumë
Rregullohet ambienti përreth xhamisë së Sinan PashësAngazhimet për rregullimin e ambientit përreth xhamisë së Sinan Pashës, e cila në vitin...më shumë
Shoqata Çesme ka shënuar 7 vjetorinShoqata kulturore dhe humanitare "Çesme" me një program argëtues rinor ka shënuar 7 vjetorin e...më shumë
Magazina For You edhe në gjuhën turke Magazina e përgatitur nga KFOR-i që i dedikohet të rinjve të Kosovës në numrin 84...më shumë
Imazhet e civilizimit islamImazhet e vlerave të trashëguara të civilizimit islam, të përjetësuara përmes...më shumë
Arti islam në fotografiNë bashkëpunim të Qendrës Kulturore turke Yunus Emre dhe shoqatës AKEA të hënën...më shumë
Serialet turke me popullaritet edhe në KosovëGjate viteve te fundit serialet televizive turke, kane fituar popullaritet te menjehershem, fale teknikave ne xhirim si...më shumë
Sulltani Nevruz festohet edhe në PrizrenFesta e Sulltani Nevruziu (apo siç njihet ditëlindja e Hz. Aliut) është kremtuar në...më shumë
Festa e Nevruzit kremtohet edhe në KosovëBesimtarët myslimanë bektashianë të Kosovës kremtuan, ditëlindjen e të madhit Imam...më shumë
Kurs për aftësim artizanal nga TIKANga 24 marsi në Prishtinë do të nis kursi për aftësim në sferën e punimeve artizanale...më shumë
Promovohen dy vepra të Arif BozaxhiLidhja e Shkrimtarëve të Kosovës ka organizuar të premtën, më 16 mars, promovimin e dy...më shumë

Kategoritë