Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 07 Qershor 2020
Turqia restauron e digjitalizon dorëshkrimet në osmanishte në KosovëE Enjte 09 Prill 2015 12:09Të enjten më 9 prill, në Ditën e Kushtetutës së Kosovës, Instituti “Yunus Emre” nga Turqia i cili me punët dhe projektet e veta të mëdha kontribuon në mbrojtjen e trashëgimisë kulturore të Kosovës, do të prezantojë dy projekte të vlefshme.më shumë
Prezantimi mbresëlënës i Prof. Dr. Üstün Dökmen Prezantimi i Prof. Dr. Üstün Dökmen në një panel të organizuar nga shoqata e të...më shumë
“Dashuria” me vepra tradicionale turke shpaloset në “DAM Fest”E veshur me pantallona rozë, këmishë tradicionale turke dhe këpucë të kuqe, harpistja...më shumë
“In Love” me instrumentistë turk në DAM FestivalTë shtunën në mbrëmje nga ora 20:00 në Sallën e Kuqe në Prishtinë, Festivali DAM...më shumë
Biseda për finalizimin e Marrëveshjes kulturore Kosovë- KroaciZëvendëskryeministri Kujtim Shala, njëherësh ministër i Kulturës, Rinisë dhe Sportit,...më shumë
Komuna Prizrenit pretendon se për "DokuFest" jep 50 mijë euroQeveria lokale e Prizrenit të martën ka marrë vendim që të mbështesë organizimin e...më shumë
Shembet një pjesë e Kalasë së Prizrenit Për shkak të shirave të pandërprerë është shembur ana veriore e Kalasë...më shumë
Vidhet plumbi nga pullazi i Hamamit të PrizrenitPlumbi nga pullazi i Hamamit të Gazi Mehmed Pashës në Prizren dyshohet se është vjedhur dy...më shumë
Bota bardhezi zbërthehet me 39 imazheSimbolet universale janë “brumi” i një vepre. Pavarësisht a paraqet diellin, hënën,...më shumë
Mustafa, në ndarjen e Çmimit “Azem Shkreli”Kryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, mori pjesë në ndarjen ceremoniale të...më shumë
Në Prishtinë shfaqet filmi turk 'Zemrat që Bashkohen'Duke filluar që nga sot, në orën 17:00 në kinemanë ABC shfaqet për herë të...më shumë
Beksaç: Jehona e turqishtes në Rumeli është detyra dhe përgjegjësia jonëNë Qendrën Kulturore Turke Yunus Emre në Prizren mbrëmë është prezantuar numri i...më shumë
'Thellësitë e ëndrrës' nga Stambolli“Është hera e parë që jemi si ekip në Kosovë. Me vjen mirë që shfaqja pati...më shumë

Kategoritë