Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Mërkurë, 08 Korrik 2020
Yunus Emre organizon ekspozitëE Hënë 05 Mars 2012 23:07Qendra Kulturore Turke Yunus Emre në bashkëpunim me Fakultetin e Arteve të Bukura të Universitetit të Prishtinës po organizon ekspozitë. më shumë
Jazzi turk pushton PrishtinënHamami i madh në Prishtinë nuk po mund të restaurohet tash katër vjet. Por jo shumë larg tij,...më shumë
Trioja nga Stambolli 'pushton' me jazzTingujt e tyre janë një udhëtim në jazzin e pastër të viteve ‘40 të shekullit...më shumë
Në kryeqytet nis “Java e Jazzit Turk”Pesë mbrëmje në kryeqytet i janë rezervuar “Javës së Jazzit Turk”. Teatri...më shumë
MESK dhe Prishtinasit dëshmojnë miqësinë në vepërMe mbështetjen e shoqatës Prishtinasit (Prishtineliler), që vepron në Turqi shoqata MESK ka...më shumë
Koncert humanitar nga MESKMe mbështetjen e shoqatës Prishtinasit (Prishtineliler), që vepron në Turqi shoqata MESK do të...më shumë
Bjeshkatarët nga Kosova në Rize të TurqisëMe ftesë të kryetarit të shoqatës së bjeshkatarëve, raftingut dhe kajakut nga Kackari,...më shumë
Java turke e Jazz-it nis më 28 shkurt në PrishtinëJava turke e Jazz-it, që organizohet nga ambasada e Republikës së Turqisë në Prishtinë nis...më shumë
Të rinjtë festojnë pavarësinë e KosovësShoqata e vëzhguesve të rinjë të Kosovës do të organizoj një ndeje për të...më shumë
'Retrospektiva e spastruar' vjen me 86 pikturaPiktori i shquar Budim Berisha, në organizim të qendrës kulturore turke "Yunus Emre", në Prizren ka...më shumë
Turqia mbështet kulturën në KosovëMinistri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, z.Memli Krasniqi ka pritur sot ambasadoren e Turqisë në...më shumë
Sonte hapet ekspozita e Budim BerishësNë organizimin të Qendrës Kulturore Turke Yunus Emre sonte hapet ekspozita e pikturave të piktorit...më shumë
Takimi i Federatës shtyhet për 26 shkurt Federata e shoqatave turke që ishte krijuar muajin e kaluar në saje të marrëveshjes së...më shumë

Kategoritë