Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 21 Janar 2021
Teatri i Stambollit 'Nefes' me dy shfaqje në KosovëE Marte 20 Janar 2015 11:13Dy vepra të klasikëve të letërsisë turke dhe të lindjes do të prezantohen në Kosovë, nën organizimin e Institutit “Yunus Emre”më shumë
Gani Sunduri zgjidhet ambasador i karikaturësKryetari i shoqatës së Karikaturës “Xhennet comics” Gani Sunduri është vlerësuar...më shumë
Ethem Baymak ambasador artistik në Ballkan Ekspozita personale e piktorit prizrenas Ethem Baymak është hapur në Univeristetin e Novi Pazarit...më shumë
Coşkun Sabah në Kosovë për festën e Vitit të RiKëngëtari i njohur nga Turqia, Coşkun Sabah në natën e dytë të Vitit të Ri ka...më shumë
Ceremonia e certifikimit kulmon me koncertShoqata e Muzikës turke të Ballkanit, në një ceremoni të mbajtur në Qendrën Kulturore...më shumë
Është hapur Java e 8-të e Filmit TurkJava e 8-të e Filmit Turk, që tradicionalisht organizohet nga shoqata MESK e Prizrenit është hapur...më shumë
Java e Filmit Turk nis të enjten Java e Filmit Turk, që tashmë në Prizren, tradicionalisht organizohet nga shoqata MESK do të nis...më shumë
Mennan Bërveniku me koncert recital në PrishtinëVeprat e Chopin, Mozart e Schubert do të performohen në këtë mbrëmje e cila do të...më shumë
Koncert i "Dogru Yol" në PejëSHKA-ja turke nga Prizreni, “Doğru Yol” me përkrahjen e Qendrës Kulturore Yunus Emre në...më shumë
Arif Bozaciu urohet për shërim në promovimin e libritNë Qendrën Kulturore Turke, Yunus Emre në Prizren, mbrëmë është prezantuar libri...më shumë
Sot përurohet libri më i ri i Arif BozaciutNë Qendrën Kulturore Turke, Yunus Emre në Prizren, sonte do të prezantohet libri "Deniz ve Marti" i...më shumë
MESK ka zgjedhur kryesinë e re, kryetar Deniz PiranaMESK ka zgjedhur kryesinë e re. Në tubimin zgjedhor të kësaj shoqate, anëtarët...më shumë
Arti turk vjen në Prishtinë përmes piktorit Rauf TuncerPubliku prishtinas pati rastin që të shoh një pjesë të krijimtarisë artistike të...më shumë

Kategoritë