Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 21 Janar 2021
Edreneja në katër stinëE Shtunë 30 Gusht 2014 12:12Ekspozita e 23 piktorëve në kuadër të takimeve verore të Edrenesë është hapur në organizim të shoqatës kulturore artistike "Ballkani" me mbështetje të komunës së Edrenesë. më shumë
Panairi i librit në Prizren tubon 30 shtëpi botueseNë organizim të Asociacionit për Kulturë, Edukim dhe Arsim (AKEA) të hënën...më shumë
Ja çmimet që u ndanë në DokuFestPas shfaqjes së 107 filmave në gjashtë kategoritë përkatëse, Dokufest shpalli...më shumë
Interesim i madh për DokuFestinFestivali Ndërkombëtar i Filmit dokumentar dhe atij të shkurtër “DokuFest”, edicioni i 13...më shumë
Nis rrugëtimin edicioni i 13-të i DokuFestitPak minuta më parë ka nis edicioni i 13-të i Festivalit Ndërkombëtar të Filmit Dokumentar...më shumë
Komunat e Vushtrrisë dhe Mamakut në iftar të përbashkët me qytetarëKryetari i Komunës së Vushtrrisë Bajram Mulaku, bashkë me kryetarin e Mamakut të qytetit...më shumë
Konvoji i Bereqetit sonte në PrizrenKonvoji i Bereqetit që tradicionalisht organizohet nga komuna e Bajrampashës sonte ndalon në Prizren. më shumë
Konvoji i Bereqetit takohet me kosovarëtKomuna “Bajram Pasha”, nga Stambolli i Turqisë, edhe sivjet ka vazhduar traditën e organizimit...më shumë
DokuFest hap aplikimin për Fabrikën e të Drejtave të NjeriutFestivali ‘DokuFest’ ka hapur thirrjen për aplikim në projektin “Fabrika e të Drejtave...më shumë
‘Java e Filmit Turk’ në Pejë hapet me filmin ‘Uç Yol’Në 100 vjetorin e filmit turk, kjo ngjarje do të shënohet me një javë të shfaqjes së...më shumë
Shfaqja teatrore që shëtiti nga dera në derëGrupe të vogla të aktorëve të rinj të Prizrenit, dhomat e shtëpive apo oborret i tyre i...më shumë
Sulltan Murati përkujtohet në tyrben e tij në KosovëKomuna e Osmangazit të Bursas në Turqi për herë të nëntë ka organizuar aktivitetin...më shumë
Takimi tradicional "Bir Kofer Bir Sandık 2014" nis të dielën në mesditëTakimi tradicional "Bir Kofer Bir Sandık 2014" nis të dielën në mesditë në stacionin...më shumë

Kategoritë