Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 04 Korrik 2020

Prishtina organizon program festiv për Vitin e Ri

E Hënë 31 Dhjetor 2012 10:03

Edhe pak orë na ndajnë nga ndërrimi i viteve dhe përgatitjet e fundit tashmë po bëhen për të festuar. Derisa shumë qytetarë festën do ta kalojnë në shtëpi, Komuna e Prishtinës ka organizuar pritjen e Vitit të Ri në sheshin “Nëna Terezë”.

Në anën tjetër Policia thotë se do të jetë e gatshme për të siguruar qytetarët në këtë natë festive. Në gjendje gatishmërie do të jetë edhe Qendra Klinike Universitare, transmeton RTK.

Janë të ndryshme mënyrat sesi qytetarët festojnë Vitin e Ri. Disa prej tyre në qytet, disa të tjerë në shtëpi por ka edhe të tillë që punojnë. Edhe pritjet e tyre për vitin 2013 janë të ndryshme.

Policia iu bëjnë thirrje qytetarëve sidomos prindërve që të shtojnë kujdesin ndaj fëmijëve kur përdorin mjetet piroteknike. Qendra Klinike Universitare e Kosovës thotë se do të jetë në gjendje gatishmërie edhe gjatë natës së vitit të ri.

Në orën 00.00 do të bëhet ndezja e fishekzjarrëve, dhe koncerti do të vazhdojë deri rreth orës 1 pas mesnate. 

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.