Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020

Koncert i Ethno Flamenco's në Prizren

E Enjte 13 Shkurt 2014 07:31

Koncerti Ethno Flamenco's feat Agron Peni do të mbahet me datën 14 Shkurt 2014, në ora 19:00 tek Shtëpia e Kulturës “Xhemajli Berisha”.

Programi i këtij koncerti përmban vepra origjinale të komponuara nga Agron Peni dhe përpunim të këngëve shqipe.

Aktiviteti përkrahet nga Qendra Kulturore Turke “Yunus Emre” në Prizren.

Mysafirë specialë që do të performojnë:

Meriton Ferizi – Harmonikë
Xhemil Gjini – Perkusione
Enver Muhamedi – Kontrabas
Visar Mehmeti – Flautë
Taulant Rruci – Violinë
Fidan latifi – Bateri

Ky koncert ka për qëllim paraqitjen e një zhanri të ri muzikor.
Hyrja është falas.

Vendi: Prizren, Kosovë,  Shtepia e Kulturës “Xhemal Berisha”

Komento

500 Karakteriniz kaldi

Rregullat për komente

  1. Ju lutemi që të bëni përpjekje që komenti i juaj të përkoj me artikullin në fjalë.
  2. Gjatë komentimit ju lutemi që ti kushtoni kujdes edhe drejtshkrimit dhe gjuhës letrare.
  3. Gjithmonë mundohuni që të përdorni një stil më të butë.
  4. Nëse nuk i përmbaheni rregullave të sipërpërmendura atëherë redaktori i ueb faqes ka të drejtë që të mos e botoj komentin tuaj.