Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Enjte, 20 Janar 2022
Ministri Rrahmani hap telefonin për qytetarët: Raportojeni korrupsionin në ShëndetësiE Mërkurë 30 Shtator 2015 13:41Ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani, në emisionin “Info - Box” të RTV Dukagjini, ka theksuar se ai tash e tutje e ka të hapur telefonin për t’i pranuar të gjitha raportimet që vijnë nga ana e qytetarëve të Kosovës, për abuzimet eventuale të punëtorëve shëndetësorë - aferat e korrupsionit.më shumë
Obiliq, 30 raste të reja me kancer vetëm në vitin 2015Numri i të prekurve me sëmundjen e kancerit dita e ditës po shënon rritje në komunën e...më shumë
Gjermania mbështet Kosovën për punësimin e të rinjveZyra Gjermane për Bashkëpunim Ndërkombëtar-GIZ, ka bërë sot lansimin e projektit...më shumë
Nga 1 tetori ndërpritet për kohë të pacaktuar edicioni në gjuhën shqipeKosovahaber nga 1 tetori i vitit 2015 ka ndërprerë për kohë të pacaktuar publikimin e lajmeve...më shumë
Më 15 tetor nis heqja e barrikadës “Parku i paqes” në MitrovicëHeqja e barrikadës së ashtuquajtur “Parku i paqes” në urën kryesore mbi lumin Ibër,...më shumë
Vritet një polic në SkenderajPolicia në Mitrovicë bën të ditur se sot pasdite në Skenderaj një person është...më shumë
Veseli: Respekt dhe vëmendje e veçantë për MimozënKërcënimi dhe ekzekutimi i kryetares së Gjakovës Mimoza Kusari – Lila, lajmë të cilin...më shumë
Qeveria rrit akcizën në gazet e naftësNë mbledhjen e Qeverisë, Ministri i Financave Avdullah Hoti ka kërkuar për vendosjen e normës...më shumë
Mustafa: Peshk i madh është secili që bënë korrupsionKryeministri i Kosovës Isa Mustafa tha se si shoqëri nuk kanë krijuar kritere morale as ligjore për...më shumë
Nga 1 tetori pagesat për veteranëtMinistri i Punës dhe Mirëqenies Sociale, Arban Abrashi, ka thënë se pensionet e veteranëve...më shumë
SHBA-ja e gatshme të ndihmojë Kosovën në luftimin e KorrupsionitAmbasadori i SHBA-ve, Greg Delawie, tha se sondazhet tregojnë se qytetarët e shohin korrupsionin si...më shumë
Thaçi: Asnjë qytetarë i Kosovës nuk ka vdekur në MekëMinistri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Hashim Thaçi iu ka shprehu ngushëllime...më shumë
Gjysmëhëna turke shpërndan mish kurbaniGjysmëhëna turke ka vazhduar traditën për Kurban Bajram duke shpërndarë mish kurbani....më shumë