Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 30 Maj 2020
Pritet arrestimi i zyrtarëve të lartë shtetëror për korrupsionE Marte 01 Shtator 2015 11:23Drejtori i Agjencisë Kundër Korrupsionit, Hasan Preteni, beson shumë se zyrtarët e lartë shtetërorë mund të arrestohen për korrupsion.më shumë
Ramadan Muja përsëri para gjyqitKryetari i komunës së Prizrenit, Ramadan Muja, do të mund ta përfundojë mandatin e tij në...më shumë
Në Kosovë mbi 112 mijë persona jetojnë me socialAgjencia e Statistikave të Kosovës (ASK) ka publikuar Statistikat e Mirëqenies Sociale për TM2 2015....më shumë
Terri energjetik vazhdonVazhdojnë edhe sot problemet e furnizimit me energji elektrike në mbarë Kosovën, për shkak se...më shumë
Arrestohet kërcënuesi i djalit të Isa Mustafës?Djali i kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, Besniku kishte bërë të ditur dje se ishte...më shumë
Mbi 1 milion kosovarë vizituan Shqipërinë vetëm gjatë korrikutNë tre vendkalimet kufitare drejt Shqipërisë, Vërmicë-Morinë, Qafë e Prushit dhe...më shumë
Policia jep detaje për sulmin me vezë ndaj kryeministritPolicia e Kosovës thotë se gjatë realizimit të lëvizjes në eskortë, afër...më shumë
Personat e zhdukur, çështje e rëndësishme për EULEX-inNesër, më datë 30 gusht, shënohet Dita ndërkombëtare e personave të zhdukur.më shumë
Maiziere: Hajdeni punoni, mos kërkoni azilDerisa Evropa përballet me krizën më të keqe të refugjatëve që prej Luftës...më shumë
Mustafa e quan “glacitje zogjësh” aksionin e VV-së me vezëKryeministri Isa Mustafa e ka krahasuar me glacitje zogjësh aksionin e mbrëmshëm të...më shumë
Pacolli kërkon reciprocitet ose anulim të marrëveshjes për targatRrahim Pacolli kryesues të delegacionit të Kosovës për kartonin e gjelbër në Bruksel ka...më shumë
Mbahet dëgjimi publik për buxhetin e PrizrenitSot është mbajtur debati me qytetarë nga qeveria Muja për investimet dhe projekt-buxhetin e vitit...më shumë
Mustafa kërkon të merren masa ndaj VV-sëKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa edhe një herë ka reaguar ndaj veprimeve të Lëvizjes...më shumë

Kategoritë