Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Diel, 31 Maj 2020
Pelegrinët serbë u pritën në Gjakovë me protestaE Premte 28 Gusht 2015 20:17“Festa e Zonjës së Bekuar” kishte sjellë sot në Gjakovë një grup prej 260 pelegrinëve serbë. Ata, u nisën për të hyrë në Kishë qysh në orën 09:30 të mëngjesit dhe i vazhduan ritualet pa u penguar nga askush. Kjo, pasi që ata ruheshin nën masa të rrepta sigurie.më shumë
Policia dyshon se Vetëvendosje ka qëllim krijimin e traziraveDjegia e veturave zyrtare dhe objekteve qeveritare është qëllimi që institucionet e sigurisë...më shumë
Shtatë fëmijë të braktisur brenda 3 muajveNumri i familjeve të cilat kanë përfituar ndihmë sociale deri në tremujorin e dytë të...më shumë
Liderë institucionesh dhe partish ngushëllojnë familjen e Mark KrasniqitSot pas mesnate rreth orës 00.35 minuta në Qendrën Intensive të QKUK-së ndërroi jetë...më shumë
Ndërroi jetë akademik Mark KrasniqiSot pas mesnate rreth orës 00.35 minuta në Qendrën Intensive të QKUK-së ndërroi jetë...më shumë
Vetëvendosje vazhdon me aksione simbolike kundër "Zajednicës"Aktivistët e Vetëvendosjes u mblodhën sot para ndërtesës së Qeverisë së...më shumë
Edhe sot bllokohet përkohësisht magjistralja Prishtinë-PejëMagjistralja Prishtinë-PejëPolicia e Kosovës ka njoftuar se edhe sot do të jetë në...më shumë
Festivali i astronomëve vie në Prizren‘’AstroFest’’ një ngjarje kulturore që sjell së bashku komunitetin e astronomëve...më shumë
Mustafa për aksionin e Vetëvendosjes: Në këtë vend ka kriminelë të fshehur pas petkut politikKryeministri i Kosovës, Isa Mustafa ka reaguar ndaj aksionit të Lëvizjes Vetëvendosje, të...më shumë
Isa Mustafa dhe djali i tij ‘pushtojnë’ mediat botëroreÇështja e dhënies së kontratës për riparim të një veture të...më shumë
AAK në protestë“O minak, toka jonë është larë me gjak”, “O gjarpër i zi, me kufi mos...më shumë
Investitorë të huaj interesohen për Shëndetësinë në KosovëPërfaqësues të kompanive nga Austria e Gjermania, kanë vizituar sot Ministrinë e...më shumë
Po hetohen 13 gjyqtarë dhe 16 prokurorëZyra e Prokurorit disiplinor ka pranuar gjatë këtij viti 270 parashtresa të cilat janë adresuar ndaj...më shumë

Kategoritë