Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 06 Qershor 2020
Mustafa me kabinetin qeveritar viziton BIK-unE Enjte 24 Shtator 2015 13:43Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga zëvendëskryeministri, Hashim Thaçi dhe ministrat, Avdullah Hoti, Ferid Agani dhe Haki Demolli, vizituan sot Bashkësinë Islame të Kosovës me rastin e Kurban Bajramit.më shumë
Jahjaga vizitoi Bashkësinë Islame të KosovësPresidentja e Republikës së Kosovës, zonja Atifete Jahjaga vizitoi sot selinë e Bashkësisë...më shumë
Besimtarët myslimanë kremtojnë Kurban BajraminBesimtarët shqiptarë, dhe ata në të gjithë botën, sot po festojnë Kurban Bajramin.më shumë
Të premten dy pritje për BajramTë premten organizohen dy pritje për Kurban Bajram. KFOR-i turk dhe KDTP-ja do të mbajnë takimet...më shumë
Thaçi uron shtetet myslimane për Kurban BajramThaçi, i ka dërguar telegram urimi për festën e Kurban Bajramit edhe Sekretarit të...më shumë
Kryeministri Mustafa uron besimtarët myslimanë për BajramKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, me rastin e Festës së Kurban Bajramit, ka...më shumë
Veseli ua uron besimtarëve islam Kurban BajraminKryeparlamentari Kadri Veseli, ka uruar të gjithë qytetarët e besimit islam me rastin e festës...më shumë
Jahjaga uron qytetarët e Kosovës për Kurban BajramPresidentja e Republikës së Kosovës, Atifete Jahjaga, me rastin e Ditës së Kurban Bajramit, ka...më shumë
Sami Lushtaku arrestohet në PrishtinëSami Lushtaku është arrestuar të martën pasdite në Prishtinë, pak kohë pasi që...më shumë
Ose 220 euro paga e veteranit, ose demonstrataOrganizatat e dala nga lufta e UÇK-së kanë reaguar pas vendimit të sotëm të...më shumë
Tërnava: Ndihmoni të varfëritë dhe jetimët për Kurban BajramMe rastin e festës së Kurban Bajramit, myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, uroi gjithë...më shumë
Tërnava: Na presin sfida që kërkojnë urtësiMyftiu i Kosovës, Naim Tërnava ka shprehur vërejtjet e tij rreth Projektligjit për ndryshimin dhe...më shumë
Lumezi e Cvitan u pajtuan për thellimin e bashkëpunimitKryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, i shoqëruar nga kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në...më shumë

Kategoritë