Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 30 Maj 2020
Badivuku, paratë e ryshfetit i mbante në frigoriferE Marte 25 Gusht 2015 10:48Prokurorja, Vaide Badivuku, kishte marrë 22 mijë euro ryshfet për t’i liruar veturat e sekuestruara të familjes Hasani që po hetoheshin për fajde.më shumë
Prezantim për sigurinë në Universitetin veror KYATA/NATODrejtori i Kompanisë së sigurimit fizik "SFK" me seli në Prizren, Shefçet Damka, ka realizuar...më shumë
Gjatë këtij viti janë mbyllur 45 institucione shëndetësoreGjithsej 45 institucione shëndetësore private janë mbyllur në periudhën e 6 mujorit të...më shumë
Një muaj paraburgim për prokuroren BadivukuNë Gjykatën Themelore në Prishtinë, është marrë vendim që prokurores Vahide...më shumë
Kosova mund t’u rezistojë tragjedive vetëm 5 orëQytetarët e Kosovës duhet të luten që të mos kenë asnjë fatkeqësi natyrore e...më shumë
MKRS-ja dhe Komuna e Prishtinës investojnë 3 milionë euro në Stadiumin e PrishtinësMinistria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit dhe Komunës së Prishtinës nënshkruan sot...më shumë
Kosova ka edhe 203 dëshmorë të vrarë para luftës së fundit Numri i përgjithshëm i të rënëve në territorin e Kosovës para fillimit të...më shumë
Vazhdojnë pritjet e gjata në kufiNë tri pikëkalimet kufitare me Serbinnë, me fluksin më të madh të automjeteve në...më shumë
Oliver Ivanovic ndërpret grevën 16 ditëshe të urisëLideri i Iniciativës qytetare SDP Oliver Ivanoviq e ka ndërprerë sot grevën e urisë, ka...më shumë
Sot e nesër vranët e shi, të hënën diell e ngrohtëSot në Kosovë do të mot i vranët, vende – vende me shi e me bubullima, njoftojnë...më shumë
Prokuroria heton zyrtarët që morën para e dhurataProkuroria e Shtetit ka nisur hetimet për dyshime se dy zyrtarë të shtetit kanë përfituar...më shumë
Sot dihet numri i dëshmorëve të paraluftësKomisioni i Familjeve të Dëshmorëve të Kombit (KDFK), sot do të shpall numrin e...më shumë
Azilkërkuesit, 5 vjet pa të drejtë vizite në vendet e ShëngenitQytetarët që migruan në fillim të vitit për të kërkuar kushte më të mira...më shumë

Kategoritë