Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 30 Maj 2020
Suspendohet drejtori komunal i RahovecitE Premte 21 Gusht 2015 11:28Në faqen zyrtare të komunës së Rahovecit ende figuron emri i Sllavisha Kollashinacit. Por, emri i tij më nuk qëndron edhe në derën e zyrës së tij, si drejtor për Komunitete dhe Kthim në Rahovec.më shumë
Ivanoviq s’do heqë dorë nga greva - për hatër të serbëvePresidenti i iniciativës qytetare serbe SDP, Oliver Ivanoviq, ka thënë se nuk do të heq dorë...më shumë
Arrestimet e para nga Specialja do të ndodhin në rajonin e Prizrenit?Pas themelimi të Gjykatës Speciale nga Kuvendi i Kosovës, tashmë janë shtuar zërat dhe...më shumë
Mustafa vizitoi punimet në autostradën Prishtinë-Hani i ElezitKryeministri i Republikës së Kosovës, Isa Mustafa, i shoqëruar nga ministri i Infrastrukturës,...më shumë
Rama, Thaçi e Vuçiq do të luajnë futboll bashkë në VjenëKjo ngjarje e pazakontë do të jetë në samitin e ardhshëm të vendeve të Ballkanit...më shumë
Hyseni: 46 kosovarë u vranë në luftërat në Siri e IrakMinistri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni ka deklaruar që numri i kosovarëve të vrarë...më shumë
Kosova pret njohje nga pesë vendet e BE-sëZëvendësministri i Punëve të Jashtme, Petrit Selimi, ka deklaruar se njohja e pasaportave të...më shumë
Ditët në vijim me reshje shiu e shkarkime rrufeshMasat relativisht të freskëta të ajrit të ardhura nga verilindja dhe veriperëndimi i...më shumë
Opozita bëhet gati për protestën gjithëpopullore të radhësPartitë opozitare kanë nisur parapërgatitjet për ta kundërshtua këtë Asociacion, duke...më shumë
Protestuesit: Qeveria po bën vrasje masive në DrenasBanorët e Drenasit sot kanë protestuar para Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor...më shumë
Gjermania publikon kalendarin për kthimin e 1400 azilkërkuesve nga Kosova e ShqipëriaQë Shqipëria është një nga vendet me numrin më të madh të azilkërkuese...më shumë
Bllokohet koronarografia, pacientët detyrohen të shkojnë te privatëtKa më shumë se tri javë që në Klinikën e Kardiologjisë nuk punon aparatura e...më shumë
Gjyqtarë e prokurorë nën hetimeDhjetëra gjyqtarë e prokurorë, edhe nga ata me pozitat më të larta, janë pjesë e...më shumë

Kategoritë