Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 30 Maj 2020
QKUK-ja çon 80 për qind të pacientëve në rezonancë magnetikeE Mërkurë 19 Gusht 2015 10:19Referimet për mbi 80 për qind të pacientëve nga mjekët e klinikave të QKUK-së për të kryer një rezonancë magnetike bëhen në mënyrë të parregullt, raporton KTV.më shumë
Gjermania 11 fluturime për riatdhesimin e azilkërkuesveNjëmbëdhjetë fluturime me avionë charter janë pacaktuar deri më 30 shtator 2015 për...më shumë
Nis peticioni kundër demarkacionit të Kosovës me Malin e ZiMe iniciativë të Këshillit Organizativ ka nisur nënshkrimi i peticionit kundër demarkacionit...më shumë
Shtanmajer: Largoni emigrantët!Ministri gjerman i punëve të Jashtme, Valter Shtanmajer, ka kërkuar përshpejtimin e procedurave...më shumë
Qeriqi sot para prokurorisëKryetari i Këshillit për Mbrojtjen e Luftëtarëve të UÇK-së, Xhevdet Qeriqi, ka...më shumë
Po ndërtohet xhamia e parë në Veri të MitrovicësNë Suhodoll të Mitrovicës është vendosur gurthemeli i xhamisë së re, e cila ka nisur...më shumë
Çmohet lart kontributi i akademik, Esat StavilecitAkademia e Shkencave dhe Arteve të Kosovës ka mbajtur sot një mbledhje komemorative në nderim...më shumë
Merkel: Azil, jo kujtdo që beson se në Gjermani ka shans për punësimKancelarja gjermane Angela Merkel ka deklaruar se “ankthi i ekonomisë nuk është një arsye...më shumë
Zëvendëskryeministri Shala 'rehaton' gruanPa ndjekur fare procedurat e parapara me ligj, gruaja e zëvendëskryeministrit aktual, Kujtim Shala, i cili...më shumë
Telefona dhe drogë në burgjet e KosovësNdalja e kontrabandës dhe korrupsionit nëpër qendrat korrektuese dhe ato të paraburgimit në...më shumë
Deutsche Welle: Dështimi i politikanëve të BallkanitFaqja në internet në gjuhën serbe e “Deutsche Welle” shkruan se gati gjysma e të...më shumë
Moti gjatë javës: Zbresin temperaturatInstituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se këtë javë do të fillojnë ditët e...më shumë
Gjakova i jep sot lamtumirën Esat StavilecitNën patronatin e kryetares së Komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari – Lila, sot organizohet...më shumë

Kategoritë