Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 30 Maj 2020
Radhë të gjata të makinave në Merdare 16 Gusht 2015 11:14Në kufirin mes Kosovës e Serbisë edhe sot paradite janë krijuar kolona më të gjata pritjesh në dalje të vendkalimeve. më shumë
Anulohet vendimi për zgjatjen e paraburgimit për Ivanovic-inDhoma e Apelit e gjykatës në Mitrovicë e ka hedhur poshtë vendimin mbi vazhdimin e paraburgimit...më shumë
'Përjashtohet' EULEX-i: Ja kush i kryen arrestimet e Speciales Kërkesat nga Gjykata Speciale për bashkëpunim me institucionet e Kosovës, konsiderohen si urdhra...më shumë
Kushte jonjerëzore për refugjatët kosovarë në Austri​Organizata për të drejtat e njeriut “Amnesty International” (AI) ka kritikuar Austrinë...më shumë
Ivanoviq bartet në spitalPas 8 ditë grevë urie në burg, Oliver Ivanoviq është transferuar sot pasdite në spitalin e...më shumë
Prokurori kërkon dënime më të rënda për 'Grupin e Drenicës'Prokuroria e EULEX-it ka kërkuar dënime edhe më të rënda ndaj “Grupit të...më shumë
VV paralajmëron protesta për sigurimet kufitare dhe AsociacioninLëvizja Vetëvendosje po vazhdon t’i kundërshtojë marrëveshjet e arritur mes palës...më shumë
16 euro kushton hyrja me targa RKS në SerbiMarrëveshja për Sigurimet Kufitare mes Kosovës dhe Shqipërisë ka rënduar qytetarët e...më shumë
Blakaj: Në Kosovë rritet numri i përdoruesve të drogës nën moshën 18 vjeçPavarësisht se nuk ka të dhëna të sakta, sipas disa hulumtimeve, numri i përdoruesve të...më shumë
Në Graçanicë konferencë për diversitetinDo të mbahet sot në Graçanicë konferenca “Bukuria e Diversitetit”, e organizuar nga...më shumë
Hoti: Gjuriq nuk është pjesë e protestave në MitrovicëKa filluar protesta në Mitrovicën e Veriut, ku janë mbledhur dhjetëra qytetarë të...më shumë
Sot protestojnë serbët në përkrahje të IvanoviqitQytetarë serbë do të protestojnë të premten para selisë së gjykatës së...më shumë
Përmirësohet gjendja shëndetësore e TërnavësKryetari i Bashkësisë Islame të Kosovës (BIK), Naim Tërnava i cili ka pasur probleme...më shumë

Kategoritë