Dürüst İlkeli Anında Haber - KOSOVAHABER

E Shtunë, 18 Shtator 2021
Schwendiman nuk përjashton mundësinë të jetë ai në krye të SpecialesE Enjte 13 Gusht 2015 12:27David Schwendiman, prokurori kryesor i task-forcës speciale të BE-së për hetime ndaj akuzave për krime lufte në Kosovë nuk përjashton mundësinë që të caktohet në krye të Gjykatës Speciale. Ai ka treguar në një intervistë për gazetën serbe, “Danas” rrugën sesi mund ta marrë këtë detyrë.më shumë
Koronarografia jashtë funksionit, presin 400 pacientë400 pacientë po presin në QKUK për koronarografi, vendosjen e stendave dhe valvuleve në zemër,...më shumë
Brenda 2 muajve, 1.889 ekstrakte të lindjes nga vetëshërbimi digjitalVetëm brenda dy muajve, qytetarët janë shërbyer me 1.889 ekstrakte të lindjes, numër ky...më shumë
Evropianët e rinj: Kosova nuk ofron stabilitet financiar për të rinjtëKëshilli i Rinisë Evropiane në Kosovë (KREK) në vend të aktiviteteve kanë vendosur...më shumë
Mustafa takon të rinjtë, u premton më shumë përkrahjeAty ku Qeveria i mban mbledhjet e saj kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti sot një grup të të...më shumë
Numri i aksidenteve në trafik, 88 vetëm për 24 orë​Në kohët e fundit raportohet për shumë aksidente trafiku në Kosovë, raportet 24...më shumë
Kuçi: Ende nuk dihet selia e Speciales, jemi në negociataEnde nuk është caktuar lokacioni se ku do të vendoset selia e Gjykatës Speciale dhe se kjo...më shumë
Selimi: Kosova po anëtarësohet në UNESCOZëvendësministri i Jashtëm i Kosovës, Petrit Selimi, ka hedhur poshtë deklaratat e ministrit...më shumë
Daçiq thotë se OKB ka refuzuar aplikimin e Kosovës në UNESCOMinistri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë se në UNESCO nuk do të vijë...më shumë
Nis zbatimi i marrëveshjes për sigurime kufitareAshtu siç edhe u tha, sot nga orët e para të mëngjesit, ka nisur të zbatohet marrëveshja...më shumë
Thaçi: Të rinjtë tanë t’i japin shtytje zhvillimit të venditZëvendëskryeministri i vendit, Hashim Thaçi në Ditën ndërkombëtare të...më shumë
Prokuroria nis hetimet rreth pretendimeve për punësime të Kadri VeselitProkuroria në Prizren nuk është duke u ndal për të zbardh të vërtetën e lakimit...më shumë
Presidentja emëroi dhjetë gjyqtarë Presidentja Atifete Jahjaga, sipas propozimit të Këshillit Gjyqësor të Kosovës emëroi...më shumë